В Київських духовних школах молитовно вшанували пам’ять Собору преподобних отців Ближніх печер (+відео)

В Київських духовних школах молитовно вшанували пам’ять Собору преподобних отців Ближніх печер (+відео)

У п’ятницю, 11 жовтня 2019 року, у день свята на честь Собору преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають, викладачі, студенти і вихованці Київської духовної академії і семінарії молились за богослужіннями в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

В Успенському соборі Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні архіпастирів та братій обителі і гостей у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням архімандрита Романа (Подлубняка).

Після богослужіння викладачі та учні Київських духовних шкіл пройшли разом з Блаженнішим владикою, архієреями, духовенством та вірянами Хресною ходою до Ближніх печер обителі, де був звершений молебень преподобним отцям Печерським.

В Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері Божественну літургію очолив духівник та завідувач заочним сектором архімандрит Маркел (Павук) у співслужінні кліриків храму.

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор.

Літургія транслювалась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.

Перед причастям проповідь виголосив студент ІІ курсу магістратури диякон Антоній Ковшар.

Після відпусту біля ікони свята було звершено чин славління, після чого о. Маркел разом з духовенством та парафіянами храму привітали завідувача Бібліотеки та Церковно-археологічного музею архімандрита Дамаскіна (Лебедя) з 30-річчям з Дня народження.

Напередодні увечері, викладачі, студенти і вихованці КДАіС також молились за Всенічним бдінням в Успенському соборі Лаври та Академічному храмі.

Прес-служба КДА / фото: сайт УПЦ, С. Грищук

84

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *