Богослужіння у Троїцьку батьківську суботу

15.06.2019

Почати

15.06.2019 - 20:30

Кінець

15.06.2019 - 20:30

Категорії

Новини

У Троїцьку батьківську суботу та у день святкування Києво-Братської ікони Божої Матері, 15 червня 2019 року, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері була відслужена Божественна літургія, після закінчення якої була звершена заупокійна панахида за усіма від віку спочилими християнами.

 

Богослужіння звершили ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр та проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій.

 

Преосвященнішим владикам співслужили: викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

 

За богослужінням молились викладачі, співробітники, студенти і вихованці Київської духовної академії і семінарії, парафіяни храму.

 

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкала).

 

Після закінчення Літургії єпископ Амвросій у співслужінні кліриків храму звершив заупокійну панахиду.

 

Цього дня виповнюється 365 років з дня явлення чудотворної Києво-Братської ікони Божої Матері (1654 р.), яка з кінця XVII століття була головною святинею Братського монастиря на Подолі в Києві і однією з найшанованіших не тільки в Києві, але й далеко за його межами. Щотижня перед іконою звершувався акафіст, за яким молились викладачі та студенти Київської духовної академії.

 

Після ліквідації Братського монастиря і закриття Київської духовної академії у ХХ столітті оригінал ікони безслідно зник.

 

У 2000-х роках, з благословення нині спочилого Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, була написана Києво-Братська ікона Божої Матері, відповідно до історичних описів та копіям образу, які зберігаються у храмах та монастирях столиці.

 

 

Прес-служба КДА

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ