Вітання голови Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ з нагоди випускного акту Академії

15.06.2018

Почати

15.06.2018 - 20:30

Кінець

15.06.2018 - 20:30

Категорії

Публікації

 

Його Преосвященству, 

Преосвященнішому Сильвестру, єпископу Білогородському, 

вікарію Київської Митрополії, ректору Київської духовної академії і семінарії

 

Ваше Преосвященство!

 

Дозвольте щиро привітати вихованців очолюваної Вами семінарії з завершенням одного з кращих періодів у їх житті — часу навчання в духовному навчальному закладі.

 

Виходячи на церковне служіння випускник семінарії має відчути велику відповідальність, що лягає на його плечі. Певні обов’язки щодо навчання та несення послуху були у них і в попередні роки. Але тепер Церква закликає їх відповідати не лише за себе, але і за тих, хто буде довірений їхньому пастирському піклуванню. Пастир, місіонер, церковний півчий, іконописець — все це різні види церковного служіння, від яких залежить духовно-моральна атмосфера на парафії, стан души парафіян, а відтак — їх можливість наслідувати небесні блага. Тому кожен служитель Церкви, і в першу чергу священик, не може дозволити собі навіть найменшого нехтування будь-яким зі своїх обов’язків. У цей день не зайвим буде повторити пастирське повчання святого апостола Павла до Тимофія: «Зважай на самого себе та на науку, тримайся цього. Бо поступаючи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає!» (1 Тим 4:16).

 

Нехай ця духовна настанова стане суттю майбутнього життя сьогоднішніх випускників. Нехай тягар відповідальності, що лягає на їх плечі, врівноважується свідченням чистої совісті в ревному виконанні своїх обов’язків і надією на слово Боже, яке обіцяє спасіння всім щирим трудівникам у винограднику святої Церкви.

 

 

З любов’ю у Христі,

 

 

КЛИМЕНТ,

Архієпископ Ніжинський і Прилуцький,

Голова Учбового комітету при Священному Синоді

Української Православної Церкви

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ