В Києво-Печерській Лаврі привітали Предстоятеля Української Православної Церкви з Різдвом Христовим

08.01.2019

Почати

08.01.2019 - 21:30

Кінець

08.01.2019 - 21:30

Категорії

Новини

У вівторок, 8 січня 2019 року, напередодні дня пам‘яті першомученика Стефана, після Вечірнього богослужіння у Трапезному храмі на честь честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври єпископат, духовенство та віряни Української Православної Церкви привітали Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з Різдвом Христовим.

 

Вечірнє богослужіння розпочалось з урочистої зустрічі Предстоятеля.

 

З Його Блаженством за богослужінням також молились намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Іванківський Кассіан, єпископ Гостомельський Тихон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Макарівський Гедеон, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, братія обителі, викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл та численна паства.

 

Наприкінці богослужіння Блаженнішому Митрополиту Онуфрію було виголошено многоліття, після чого митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітання Предстоятелю від Священного Синоду, єпископату та усіх вірних Української Православної Церкви.

 

Блаженніший Владика подякував за привітання і звернувся до пастви зі словом.

 

“Христос прийшов на землю, тому що ми не могли піднятися на небо. Я всіх вітаю з цією великою священною подією – з Різдвом по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа. Людство багато тисячоліть чекало цього благословенного дня, коли прийде на землю Месія Христос, Який звершить те, що не могла звершити людина, Який принесе на землю мир і Боже благовоління. І ця подія сталася. У вифлеємській печері народився Христос Спаситель. Син Божий прийняв на себе людську природу, щоб її освятити і спасти. Вифлиємська печера стала небом, тому що там, – говорять святі отці – де живе Бог, там і небо. Яслі, у яких спочив Христос Спаситель, стали Престолом Божим. І коли людина живе благочестиво, себе очищає покаянням, молитвами, добрими справами, то її душа також стає подібною до вифлиємської печери”, – сказав Архіпастир.

 

Після цього Предстоятель приймав вітання пастви, а хорові колективи виконували колядки та інші різноманітні різдвяні піснеспіви.

 

Прес-служба КДА, за матеріалами офіційного сайту УПЦ

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ