Святкове богослужіння в день пам’яті преподобного Феодосія Печерського

16.05.2018

Почати

16.05.2018 - 03:00

Кінець

Категорії

Новини

У середу, 16 травня 2018 року, у день пам’яті преподобного Феодосія Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

Його Блаженству співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, духовенство монастиря та гості у священному сані.

 

За богослужінням також молились вихованці та студенти Київських духовних шкіл.

 

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про життя і подвиги преподобного Феодосія, а також закликав вірних берегти чистоту віри, незважаючи на важкі для Церкви часи.

 

Богослужбові піснеспіви виконав хор Київської духовної академії під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).

 

Після сугубої єктенії Предстоятель Української Православної Церкви підніс молитву за мир в Україні.

 

За богослужінням було звершено дві хіротонії: ієрейська – над студентом II курсу магістратури Київської духовної академії дияконом Михаїлом Медведем та дияконська – над студентом 3 класу заочного сектору Київської духовної семінарії Сергієм Гончаренком.

 

Після завершення Літургії відбувся традиційний хресний хід до Дальніх печер, які носять назву Феодосієвих, де був відслужений молебень преподобному.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ, Прес-служба КДА

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ