Божественна літургія у суботу першої седмиці Великого посту

07.03.2020

Почати

07.03.2020 - 21:30

Кінець

07.03.2020 - 21:30

Категорії

Новини

У суботу першої седмиці Великого посту, 7 березня 2020 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію у храмі благовірного князя Ярослава Мудрого на Березняках м.Києва, з нагоди престольного свята. День пам’яті святого рівноапостольного князя відзначалося 5 березня, у четвер першої седмиці посту.

 

За богослужінням Його Преосвященству співслужили: благочинний Першого Дарницького благочиння протоієрей Василій Біляк, настоятель храму протоієрей Сергій Баршай, а також гості у священному сані.

 

За Літургією були піднесені молитви за мир в Україні та єдність Святої Церкви.

 

Після богослужіння владика ректор привітав настоятеля, парафіян та гостей з престольним святом і передав благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія на Великий піст.

 

В Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері Богослужіння очолив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у співслужінні проректора з виховної роботи єпископа Згурівського Амвросія. Владикам співслужили клірики храму, студенти і вихованці Київських духовних шкіл у священному сані.

 

За Літургією була піднесена молитва за Церкву та мир в Україні.

 

За богослужінням молились викладачі, співробітники, студенти і вихованці Київської духовної академії і семінарії та парафіяни храму.

 

Академічний хор під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкало) супроводжував богослужіння.

 

Після богослужіння митрополит Антоній привітав причасників та побажав всім допомоги Божої для подальшого проходження Великого посту.

 

Сьогодні, за академічною традицією, після спільного говіння учні Київських духовних шкіл причастились Святих Христових Таїн.

 

Учора увечері, вечірнє богослужіння в Академічному храмі звершив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

 

Нагадаємо, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, за традицією, учні КДАіС підійшли до сповіді у духівників Києво-Печерської Лаври.

 

 

Історична довідка

 

Святий Мученик Феодор Тирон був воїном в м. Аласії в Понтійській області Римської Імперії. Під час гоніння імператора Максиміна (286-305) воїна Феодора звинуватили в підпалі язичницького храму богині Кібели та разом із іншими християнами змушували зректись віри в Христа й принести жертву ідолам. Проте побожний Феодор не приховував своєї християнської віри. На суді він мужньо заявив, що Іісус Христос є правдивим Богом.

 

Воїна Феодора привели до градоначальника Публія, де було вирішено кинути його в темницю, щоб він там помер голодною смертю. Через якийсь час Феодора Тирона знайшли живим та здоровим. Градоначальник знову запропонував Феодору принести жертву ідолам та він відмовився. Його було віддано на тяжкі тортури – тіло стругали залізними зубцями та Святий продовжував сповідувати свою віру в Христа.

 

В цей час, як говорить Св. Передання, йому з’явився Христос та, втішаючи, підкріпив його сили. Через певний час Феодора Тирона ще раз привели до правителя міста й останній раз просили зректися віри в Христа та принести жертву язичницьким богам, проте воїн Феодор безстрашно сповідував віру у воскреслого Господа. За це Мученика піддали ще більшим тортурам та засудили на спалення. Великомученик Феодор мужньо зайшов у вогонь і з молитвою віддав свою душу Богу близько 306 року.

 

Непошкоджене вогнем тіло Великомученика благочестива християнка Євсевія заховала в себе вдома у місті Євхаїті. Пізніше мощі Святого були перенесені в Константинополь, а голова Великомученика спочатку була Бринзії а зараз у Гаеті (сучасна Італія).

 

Через 50 років після мученицької смерті Феодора Тирона імператор Юліан Відступник (361-363), бажаючи осквернити християнам Святий Великий піст, наказав градоначальнику Константинополя кожен день протягом першої седмиці Великого Посту кропити продукти, що продаються на ринку кров’ю ідольських жертв. В цей же час Великомученик Феодор з’явився у сні Константинопольському Архієпископу Євдоксію та звелів йому попередити християн в цей період не купляти ніяких продуктів, а вживати коливо (куттю), тобто варену пшеницю з медом.

 

В пам’ять про цю подію Православна Церква особливо вшановує Великомученика Феодора Тирона в першу суботу Великого Посту. Напередодні цього дня, в п’ятницю, після заамвонної молитви, читається Канон Великомученику Феодору та благословляється коливо.

 

 

Прес-служба КДА / фото С. Клименко

 

1094

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ