У Неділю Хрестопоклонну звершена Божественна літургія та постриг у читці вихованців 4-го класу КДС

04.04.2021

Почати

04.04.2021 - 23:30

Кінець

04.04.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У Неділю Хрестопоклонну, 4 квітня 2021 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр взяв участь у соборному богослужінні в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Його Блаженству також співслужили архіпастирі, духовенство обителі та гості у священному сані.

 

Перед Божественною літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та владика ректор звершили традиційний щорічний чин постригу у читці вихованців 4-го випускного класу Київської духовної семінарії.

 

Чтець – перший чин православного кліру, нижчий ступінь церковнослужителя. В чтеці посвячує єпископ через хіротесію – священнодійство, яке звершується архієрейським благословінням та покладанням рук у знак затвердження на церковній посаді. Обов’язком того, хто прийняв це служіння, є читання богослужбових текстів та Священного Писання (окрім Євангелія) у храмі. У давнину чтеці не лише читали Священне Писання, але й тлумачили його і перекладали на місцеву мову, що вимагало значної освіченості. У чині чтеця розпочинали своє служіння Церкві великі святі отці: свт. Григорій Богослов, свт. Василій Великий та свт. Іоанн Златоуст. У Київських духовних школах традиційно постриг звершують над студентами випускного курсу семінарії у третю Неділю Великого посту.

 

Богослужіння супроводжували митрополичий хор та хор Київської духовної академії і семінарії під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).

 

Після читання святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

 

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

 

За Літургією Його Блаженство звершив дияконську хіротонію над випускником КДА Іваном Шуляком.

 

На завершення Літургії під спів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» архієреї разом з духовенством поклонились Чесному Древу Животворчого Хреста Господнього.

 

Після Літургії вихованці 4-го класу Семінарії разом з класним керівником ієромонахом Паїсієм (Кулішом) зробили пам’ятне фото Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

 

В Академічному храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці Божественну літургію очолив завідувач заочного відділення та духівник архімандрит Маркел (Павук) у співслужінні академічного духовенства.

 

Пряма трансляція богослужіння проводилась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.

 

Після читання Святого Євангелія проповідь виголосив завідувач бібліотеки і церковно-археологічним музеєм архімандрит Дамаскін (Лебедь).

 

За Літургією богослужбові піснеспіви виконував хор Київських духовних шкіл під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

Після завершення Божественної літургії було звершено славління та поклоніння Чесному Хресту Господньому.

 

Прес-служба КДА / фото офіційний сайт УПЦ, І. Розвадовський, І. Ганусич, Т. Сєрських

 

 

✅Підписуйтесь на телеграм-канал КДА: https://t.me/kdaiskievua

 

 

1305

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ