Звершено чернечий постриг студентів І курсу магістратури КДА

17.12.2021

Почати

17.12.2021 - 23:30

Кінець

17.12.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У п’ятницю, 17 грудня 2021 року, у печерному храмі на честь преподобного Феодосія Печерського, що у Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив чернечий постриг над студентами І курсу магістратури КДА: Володимиром Вітрюком та Євгенієм Мариничем.

 

За богослужінням молились митрополит Львівський і Галицький Філарет, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, духовенство, викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл.

 

У постризі студенти отримали імена з Собору святих Київської духовної академії. Володимир Вітрюк отримав ім‘я Павел, на честь святителя Павла, митрополита Тобольського (день пам’яті — 17 листопада), а Євгеній Маринич — Парфеній, на честь священномученика Парфенія, єпископа Ананьївського (день пам’яті — 22 листопада).

 

Духовним восприємником новопострижених монахів Павла та Парфенія став духівник Київських духовних шкіл архімандрит Маркел (Павук).

 

Після постригу владика ректор привітав ченців та звернувся до них зі словом настанови. Преосвященніший владика розповів про схожість чернечого постригу з Таїнством Хрещення і дав новопостриженим монахам духовну пораду: «Моліться до святих, імена яких ви отримали, звертайтесь до них постійно і вони будуть підтримувати вас у несенні нелегкого чернечого подвигу». На завершення єпископ Сильвестр закликав благословення Боже на новопострижених ченців.

 

Далі, за традицією, усі присутні привітали монахів Павла та Парфенія з чернечим постригом, після чого новопострижені ченці разом з академічною братією та студентами під спів богослужбових піснеспівів пройшли до Академічного храму на честь Різдва Божої Матері, де ченці будуть молитись протягом трьох днів.

 

Прес-служба КДА / фото О. Пилипенко

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
6997

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ