Вийшло з друку нове видання з історії Київських духовних шкіл: «Святитель Сильвестр (Малеванский): жизнеописание, воспоминания, документы»

26.07.2019

Почати

26.07.2019 - 20:30

Кінець

26.07.2019 - 20:30

Категорії

Новини

З нагоди канонізації святителя Сильвестра (Малеванського), єпископа Канівського, яка відбудеться 28 липня 2019 року під час Божественної літургії у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, побачила світ книга «Святитель Сильвестр (Малеванский): жизнеописание, воспоминания, документы» під загальною редакцією ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра.

 

Видання здійснено з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та за сприяння Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського та Броварського Антонія.

 

У книзі висвітлюється життєвий шлях відомого богослова, багатолітнього професора і ректора Київської духовної академії святителя Сильвестра (Малеванського, 1828-1908).

 

Книга складається з трьох частин: у першій розміщено життєпис святителя Сильвестра, у другій — спогади про нього, зібрані на початку XX століття випускниками Київської духовної академії різних років; в третій — заповіт святителя Сильвестра і деякі пов’язані з ним документи.

 

Цим виданням відкривається серія книг під загальною назвою «Материалы и исследования по истории Киевской духовной академии». У цій серії будуть публікуватися як архівні документи, так і сучасні дослідні роботи, присвячені історичному шляху і спадщині Київських духовних шкіл.

 

Видання підготовано до друку Видавничим відділом Української Православної Церкви.

 

Київська духовна академія і семінарія висловлює подяку директору Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського члену-кореспонденту Національної Академії наук України, доктору історичних наук Любові Андріївні Дубровиній, а також в.о. директора Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського кандидату історичних наук Ользі Петрівні Степченко за допомогу у підготовці цього видання.

 

Нагадаємо, що 3 квітня 2019 року Священний Синод Української Православної Церкви ухвалив рішення прославити єпископа Канівського Сильвестра (Малеванського) як місцевошанованого святого Київської єпархії у лику святителів та вніс його ім’я до Собору святих Київської духовної академії.

 

Житіє святителя Сильвестра, єпископа Канівського можна прочитати за цим посиланням.

 

Прес-служба КДА

255

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ