Вихованці 1-го класу Семінарії відвідали унікальну пам’ятку архітектури ХI-ХІІ століття — церкву Спаса на Берестові

18.10.2019

Почати

18.10.2019 - 20:30

Кінець

18.10.2019 - 20:30

Категорії

Новини

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, 17 жовтня 2019 року вихованці 1-го класу Київської духовної семінарії відвідали одну з найстаріших пам’яток архітектури національного значення — церкву Спаса на Берестові, яка входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і включена у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Групу супроводжував класний наставник ієродиякон Анатолій (Чирченко).

 

Семінаристи були поділені на дві групи. Екскурсію проводили: кандидат історичних наук, начальник наукового відділу історії та археології НКПІКЗ, викладач КДА Костянтин Костянтинович Крайній та начальник науково-дослідного відділу вивчення мистецької спадщини НКПІКЗ Кондратюк Аліна Юріївна.

 

Вихованцям провели оглядову екскурсію храмом, розповіли про його історію та унікальні храмові фрески. Церква була зведена в період правління князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Після зруйнування Києва в 1240 році упродовж декількох століть перебувала в занепаді. У 1640-1644 роках зусиллями Київського митрополита Петра Могили будівля церкви, від якої залишилася тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана.

 

Екскурсовод наголосив, що особливу цінність храму складає фреска «Явлення Христа учням на Тиверіадському морі» ХІ-ХІІ століття та фреска «Моління», що є видатним твором українського живопису XVII ст., а також ктиторським прижиттєвим портретом Петра Могили.

 

Також семінаристам вказали на написи різними мовами на стінах церкви, які поки що не досліджені, як і значна частина храму. Крім того, недослідженими залишаються і поховання у церкві.

 

 

218

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ