Всенічне бдіння напередодні дня пам’яті прп. Нестора Літописця та Собору святих КДА

08.11.2018

Почати

08.11.2018 - 21:30

Кінець

08.11.2018 - 21:30

Категорії

Новини

Напередодні дня пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, 8 листопада 2018 року,  в Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври було відслужено святкове Всенічне бдіння.

 

Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; ректор Чернігівського духовного училища митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій; ректор Сумської духовної семінарії митрополит Сумський і Охтирський Євлогій; архієпископ Львівський і Галицький Філарет; вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій; голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій; віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін; вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор; ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, представники Волинської, Одеської, Почаївської і Харківської духовних семінарій, викладачі, студенти та вихованці КДАіС у священному сані.

 

Богослужбові піснеспіви виконували хори Київської духовної академії і семінарії під управлінням архімандрита Романа (Підлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

 

За богослужінням молились гості, професорсько-викладацька корпорація, співробітники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, а також паломники Києво-Печерської Лаври.

 

Проповідь за Всенічним бдінням виголосив студент ІІ курсу Магістратури Академії ієрей Михайло Антонюк.

 

Під час Всенічного бдіння вперше був використаний текст служби преподобному Нестору Літописцю та Собору святих Київської духовної академії і семінарії, затверджений для богослужбового використання рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви на засіданні 25 вересня 2018 року (Журнал №25) і виданий з благословення владики ректора.

 

Завтра початок богослужіння у цьому ж храмі о 8:30. Після закінчення Літургії об 11:30 в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбудеться урочистий Акт.

 

Нагадаємо, сьогодні, за традицією Київських духовних шкіл була відслужена заупокійна літія за спочилими викладачами та вихованцями КДАіС і урочистий молебень перед мощами преподобного Нестора Літописця.

 

Прес-служба КДА

603

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ