В Академії завершила роботу Міжнародна наукова конференція, присвячена новомученикам та сповідникам ХХ століття

07.02.2020

Почати

07.02.2020 - 21:30

Кінець

07.02.2020 - 21:30

Категорії

Новини

У п’ятницю, 7 лютого 2020 року, в Київській духовній академії і семінарії завершила свою роботу Міжнародна конференція «Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті», яка, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, проводилась до 20-річчя прославлення у святих новомучеників і сповідників ХХ століття.

 

Організаторами наукового форуму виступили: Київська духовна академія і семінарія та Центр вивчення спадщини Новомучеників і Сповідників ХХ століття.

 

Форум у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі зібрав майже 100 науковців з 17-ти країн: України, Німеччини, Італії, Франції, США, Великобританії, Польщі, Румунії, Словаччини, Сербії, Естонії, Латвії, Грузії, Росії, Білорусі, Молдови та Ізраїлю.

 

Учора, 6 лютого, конференція розпочалась з пленарного засідання, на якому були заслухані вітальні слова Блаженнішого Митрополита Онуфрія, керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, Першоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, голови Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, а також інших високоповажних гостей.

 

Після вітальних слів учасники конференції заслухали доповіді. Далі робота конференції продовжилась на 3-х секціях: секція 1 «Репресивна політика радянської влади щодо релігії та Церкви», секція 2 «Новомученики і сповідники ХХ століття: подвиг і спадщина» та секція 3 «Православні ієрархи і духовенство в роки комуністичних гонінь на віру».

 

Сьогодні, 7 лютого, після Божественної літургії у Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських з нагоди дня пам’яті священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, учасники наукового форуму працювали на 2-х секціях: Секція 4: «Мучеництво і сповідництво в історії Церкви: пам’ять і осмислення» та Секція 5: «Православна Церква в СРСР в період атеїстичних гонінь ХХ століття»

 

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, модераторами секцій та доповідачами на конференції виступили викладачі та студенти Київських духовних шкіл. Зокрема, проректор з виховної роботи, доцент єпископ Згурівський Амвросій виступив на секції 4 з темою доповіді: «Новомученики та Сповідники Бориспільської єпархії ХХ століття». Вчений секретар доцент протоієрей Василій Яковчук виступив модератором секції 2 «Репресивна політика радянської влади щодо релігії та Церкви» та виголосив доповідь на тему: «Репресії радянської влади щодо київського духовенства в жовтні-листопаді 1937 року». Аспірант ІІІ курсу ієромонах Митрофан (Божко) виголосив доповідь на тему: «Закриття і знищення храмів та молитовних споруд у Кривому Розі за часів хрущовської антирелігійної кампанії (1958–1964)».

 

Завтра, 8 лютого, після Літургії, в Трапезній палаті храму прпп. Антонія і Феодосія Печерських відбудеться відкриття фотовиставки «Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті».

 

 

 

Прес-служба КДА / фото І. Ганусич

1201

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ