В Київських духовних школах відбулось перше святкування з нагоди дня пам'яті свт. Сильвестра (Малеванського) та сщмч. Олександра Глаголєва (+відео)

25.11.2019

Почати

25.11.2019 - 21:30

Кінець

25.11.2019 - 21:30

Категорії

Новини

У понеділок, 25 листопада 2019 року, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері була звершена Божественна літургія з нагоди першого дня пам’яті новопрославлених святих Київської духовної академії: святителя Сильвестра (Малеванського), єпископа Канівського та священномученика Олександра Глаголєва, пресвітера.

 

Богослужіння очолив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр у співслужінні: духівника та завідувача заочним відділенням архімандрита Маркела (Павука), проректора з навчально-методичної роботи архімандрита Філарета (Волошина), благочинного храму архімандрита Досифея (Михайлюка), завідувача бібліотекою та церковно-археологічним музеєм архімандрита Дамаскіна (Лебедя), виконуючого обов’язки старшого помічника проректора з виховної роботи ієромонаха Володимира (Ціпіньо), викладача Семінарії ієромонаха Пантелеімона (Мельника), а також гостей, студентів і вихованців Київських духовних шкіл у священному сані.

 

За богослужінням молились викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл.

 

 

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор.

 

Пряма трансляція Літургії проводилась на офіційному сайті Академії у мережі Facebook.

 

Божественна літургія в день пам’яті святителя Сильвестра (Малеванського) та священномученика Олександра Глаголєва.

Опубліковано Київська Духовна Академія Неділя, 24 листопада 2019 р.

 

Після закінчення богослужіння біля ікони святим був звершений чин славління.

 

Наприкінці  владика ректор звернувся до присутніх з архіпастирським словом, привітав зі святом та закликав на усіх Боже благословення.

 

Напередодні увечері, в Академічному храмі було звершено Всенічне бдіння, яке у співслужінні академічного духовенства звершив архімандрит Маркел (Павук).

 

Нагадаємо, Священний Синод Української Православної Церкви від 3 квітня 2019 року ухвалив причислити до лику місцевошанованих святих Київської єпархії ректорів Київської духовної академії архієпископа Канівського Василія (Богдашевського) та єпископа Канівського Сильвестра (Малеванського), а також професора протоієрея Олександра Глаголєва.

 

28 липня 2019 року, за Божественною літургією на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена остання заупокійна літія за святителями Василієм та Сильвестром і священномучеником Олександром, після чого керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній оголосив рішення Священного Синоду про причислення до лику святих ректора Київської духовної академії святителя Сильвестра (Малеванського), єпископа Канівського (Журнал №13), ректора Київської духовної академії святителя Василія (Богдашевського), архієпископа Канівського, сповідника (Журнал №14) та професора Київської духовної академії священномученика Олександра Глаголєва пресвітера (Журнал №15). Житіє новопрославлених святих зачитав ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

 

Вшанування пам’яті святителя Сильвестра (Малеванського), єпископа Канівського, Священним Синодом встановлено 12 / 25 листопада (старий / новий стиль), святителя Василія (Богдашевського), архієпископа Канівського, сповідника — 13 / 26 лютого (старий / новий стиль) та священномученика Олександра Глаголєва пресвітера 12 / 25 листопада (старий / новий стиль).

 

 

Житія новопрославлених святих Київської духовної академії:

 

Святителя Сильвестра (Малеванського), єпископа Канівського.

 

Святителя Василія (Богдашевського), архієпископа Канівського, сповідника.

 

Священномученика Олександра Глаголєва пресвітера.

 

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський

 

559

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ