В Київських духовних школах відслужена Літургія Передосвячених Дарів

15.03.2019

Почати

15.03.2019 - 21:30

Кінець

15.03.2019 - 21:30

Категорії

Новини

Вранці, 15 березня 2019 року, у п’ятницю першої седмиці Святої Чотиридесятниці, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Літургію Передосвячених Дарів в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

 

Перед початком Літургії були відслужені великопісна утреня, часи та зображальні.

 

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: завідувач заочним відділенням та духівник архімандрит Маркел (Павук); проректор з виховної роботи архімандрит Амвросій (Вайнагій); проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин); завідувач Бібліотекою та Церковно-археологічним музеєм архімандрит Дамаскін (Лебедь), викладач Семінарії архімандрит Феофан (Медждидов), а також студенти і вихованці Київських духовних шкіл у священному сані.

 

За богослужінням молились викладачі, співробітники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл.

 

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкала).

 

Піснеспів “Да исправится молитва моя” виконували тріо: архімандрит Леонтій та вихованці Семінарії Макарій Капітанюк і Назар Княжук.

 

Перед причастям проповідь на тему: «Помилуй мя, Боже» виголосив вихованець 4-го класу Семінарії Олександр Божескул.

 

Після заамвонної молитви владика ректор очолив молебень з читанням канону святому великомученику Феодору Тирону та освятив коливо.

 

Після відпусту Літургії Преосвященніший владика привітав присутніх з п’ятницею першої седмиці Великого посту та звернувся з архіпастирським словом. Зокрема, владика зауважив, що чудо великомученика Феодора Тирона, яке згадує сьогодні Православна Церква, у першу чергу полягає в тому, що, незважаючи на будь-які обставини чи чиїсь підступні плани, віра Христова ніколи не буде посоромленою чи висміяною, а навпаки, усі, хто намагаються це зробити, — самі будуть посоромлені Богом.

 

Наостанок, єпископ Сильвестр привітав клірика храму, завідувача академічною кухнею, студента І курсу Магістратури ієромонаха Володимира (Ціпіньо), який цього дня святкує свій День народження, та вручив йому просфору.

 

Сьогодні о 13:00, за традицією Київських духовних шкіл, студенти і вихованці підійдуть до Таїнства Сповіді в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері, щоб завтра всі разом за Божественною літургією святителя Іоанна Золотоустого, причаститись Святих Тіла і Крові Христових.

 

Нагадуємо, що подивитись та послухати записи великопісних піснеспівів цього тижня можна на офіційній сторінці Київських духовних шкіл на YouTube-каналі та у соціальній мережі Facebook.

 

Прес-служба КДА

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ