В дар Київським духовним школам передана ікона її випускника — священномученика Віктора Елланського

22.10.2019

Почати

22.10.2019 - 20:30

Кінець

22.10.2019 - 20:30

Категорії

Новини

На пленарному засіданні ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин-сучасність-перспективи», яке пройшло 20 жовтня 2019 року в Актовій залі Києво-Печерської Лаври, доктор педагогічних наук, професор, ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка Лянной Юрій Олегович передав в дар Київським духовним школам ікону випускника КДА — священномученика Віктора (Елланського), а також житіє та акафіст святому.

 

Юрій Олегович виступив на конференції з доповіддю на тему: «Жизненный путь и мученическая кончина священномученика Виктора (Элланского)».

 

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, ікону священномученика цього ж дня було передано для постійного перебування до Академічного храму на честь Різдва Божої Матері. Благочинний храму архімандрит Досифей (Михайлюк) та клірик храму ієромонах Афанасій (Стрельцов) звершили перед іконою чин славління: було проспівано тропар, кондак і величання святому, а також прочитана молитва.

 

Разом з духовенством молились студенти і вихованці Київських духовних шкіл.

 

Нагадаємо, 4 березня цього року, в дар Академічному храму Київських духовних шкіл було передано писану ікону святителя Фотія І Великого, патріарха Константинопольського. Святий образ подарував віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамин, вікарій Полтавської єпархії.

Прес-служба КДА / фото В. Герун

862

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ