День пам’яті священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського

07.02.2020

Почати

07.02.2020 - 21:30

Кінець

07.02.2020 - 21:30

Категорії

Новини

У день пам’яті священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр взяв участь у соборному богослужінні у Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Свято-Успенській Києво-Печерській  Лаврі.

 

Божественну літургію очолив перший заступник голови Архієрейського Синоду РПЦЗ Митрополит Берлінський і Німецький Марк у співслужінні намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, митрополита Львівського і Галицького Філарета, голови Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Новосанжарського Веніаміна, єпископа Іванківського Кассіана, єпископа Ялтинського Нестора, проректора з виховної роботи КДАіС єпископа Згурівського Амвросія, а також братії та гостей обителі у священному сані.

 

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні та єдність Святого Православ`я.

 

За богослужінням молились студенти і вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни та паломники Києво-Печерської обителі.

 

Після читання святого Євангелія владика Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді.

 

Богослужбові піснеспіви виконував хор КДАіС під управлінням архімандрита Романа (Подлубняка).

 

Після закінчення Богослужіння було звершено молебень і прочитана молитва перед іконою священномученика Володимира.

 

Пряма трансляція Літургії проводилась на офіційній сторінці Києво-Печерської Лаври у мережі YouTube.

 

 

В Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері богослужіння очолив завідуючий заочним відділенням та духівник Київських духовних шкіл архімандрит Маркел (Павук), у співслужінні духовенства храму та студентів в священному сані.

 

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Святої Церкви.

 

Богослужіння супроводжував академічний хор під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкала).

 

Після запричасного вірша проповідь виголосив студент 2-го курсу магістратури диякон Антоній Ковшар.

 

По завершенні Літургії перед іконою сщмч. Володимира відбувся чин славлення, після чого отець Маркел від імені викладачів та студентів Київських духовних шкіл привітав старшого помічника проректора КДА з виховної роботи ієромонаха Володимира (Ціпіньо) з Днем Ангела та подарував просфору.

 

Нагадаємо, у Київській духовної академії і семінарії проходить міжнародна наукова конференція «Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті» яка проводиться до дня пам’яті Святих Новомучеників і Сповідників ХХ століття.

 

 

 

Прес-служба КДА /  фото С. Клименко, С.Грищук

2172

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ