З нагоди початку нового навчального року в Київських духовних школах звершено молебень перед мощами преподобного Нестора Літописця (+відео)

01.09.2019

Почати

01.09.2019 - 20:30

Кінець

01.09.2019 - 20:30

Категорії

Новини

Традиційно, 1 вересня, в Київській духовній академії і семінарії відбувається святкування початку нового навчального року. Після Божественної літургії в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбувся традиційний хресний хід на Ближні печери до Хрестовоздвиженського храму обителі для звершення молебню перед мощами Небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця.

 

Хресний хід та святковий молебень очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Його Блаженству співслужили: намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; єпископ Баришівський Віктор; ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, перший проректор протоієрей Сергій Ющик, вчений секретар протоієрей Василій Яковчук, завідувач бібліотекою та церковно-археологічним музеєм архімандрит Дамаскін (Лебедь) та викладач архімандрит Феофан (Меджидов).

 

За богослужінням молились архієпископ Бучанський Пантелеімон, викладач єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, професорсько-викладацька корпорація, співробітники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл.

 

Богослужбові піснеспіви виконували Академічні хори під управлінням архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

 

Перед початком Його Блаженство звернувся до присутніх зі словом настанови. Зокрема, Блаженніший владика зауважив, що життя християнина, а тим більше майбутніх священнослужителів, повинно відображатись не тільки у словах, але й у всьому житті, у справах та поступках. Наостанок, Предстоятель побажав владиці ректору, викладачам та учням Божої допомоги у відповідальній справі навчання.

 

Після молебню всі присутні вклонилися мощам преподобного Нестора Літописця, а Блаженніший Митрополит Онуфрій окропив усіх святою водою.

 

 

На завершення урочистостей біля пам’ятника святителю Петру Могилі було зроблене традиційне фото, після чого відбулись святкова трапеза та класні години для студентів і вихованців Київських духовних шкіл.

 

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, Ю. Жариков

246

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ