Представник КДА взяв участь у міжнародному круглому столі, присвяченому прп. Паїсію Величковському

02.12.2019

Почати

02.12.2019 - 21:30

Кінець

02.12.2019 - 21:30

Категорії

Новини

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 30 листопада та 1 грудня 2019 року, на території Православного духовно-просвітницького і соціально-благодійного центру «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району Київської області пройшов щорічний науково-богословський захід «Відродження чернечих традицій ісихазму преподобним Паїсієм Величковським і його духовними спадкоємцями».

 

Організаторами форуму виступили: Міжнародний інститут афонської спадщини, Бишівське благочиння Київської єпархії, Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Православний духовно-просвітницький і соціально-благодійний центр «Ковчег», Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія); Науково-дослідний центр вивчення історії релігії та Церкви ім. архієп. Лазаря (Барановича) Національного університету «Чернігівський колегіум»; Вищі Свято-Володимирські православні богословські курси.

 

У ці дні до Лишні на науковий форум прибули делегації з Румунії та Молдови. Представники румунської делегації привезли жезл преподобного Паїсія, який зберігається у Ново-Нямецькому ставропігійному монастирі.

 

На запрошення організаторів та з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, у науково-богословському заході взяв участь доцент архімандрит Маркел (Павук).

 

Перед початком роботи наукового форуму, 30 листопада, у храмі преподобної Параскеви Сербської було звершено Божественну літургію, яку очолив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин у співслужінні архієреїв та духовенства єпархії та гостей у священному сані.

 

Після богослужіння відбувся круглий стіл, під час якого представник КДА виголосив вітальне слово владики ректора та виступив з доповіддю на тему: «Вчення преподобного Паїсія Величковського про Іісусову молитву».

 

У своєму слові до організаторів та учасників форуму Його Преосвященство зазначив:

 

«Втішає, що на цьому форумі однією з запропонованих тем є «Прп. Паїсій Величковський та Київська духовна академія», що свідчить про зацікавленість до вивчення саме цього періоду в житті святого подвижника. Вірю, що сьогоднішні доповіді та тези відкриють нові, ще до тепер невідомі сторінки його постаті, біографії та визначної спадщини».

 

Також на засіданні було обговорено теми:

 

  1. Український, румунський і грецький церковно-культурний діяч прп. Паїсій Величковський;

 

  1. Школа та учні прп. Паїсія Величковського на Афоні, Балканах і в Центрально-Східній Європі;

 

  1. Прп. Паїсій Величковський і Київська духовна академія;

 

  1. Спадщина прп. Паїсія Величковського і його вплив на відродження православного богослов’я, чернецтва і старецтва;

 

  1. Сучасне осмислення спадщини прп. Паїсія Величковського і перевидання його праць.

 

Захід став майданчиком для обміну досвідом, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія Величковського, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

 

 

Прес-служба КДА / Полтавська місіонерська духовна семінарія

410

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ