Проректор Академії виступив автором підручника з Гомілетики

09.08.2018

Почати

09.08.2018 - 12:30

Кінець

Категорії

Новини

На початку серпня 2018 року в рамках програми з підготовки нових навчальних посібників для бакалаврату духовних шкіл Руської Православної Церкви вийшов друком новий підручник з гомілетики. Видання стало плодом співпраці Київської духовної академії і семінарії та Курської духовної семінарії.

 

Основним автором підручника виступив проректор з науково-богословської роботи Київської духовної академії професор Володимир Вікторович Бурега, який у 2004-2008 роках був викладачем гомілетики в Московській духовній академії і семінарії. Науковим редактором видання став ректор Курської духовної семінарії кандидат філологічних наук архімандрит Симеон (Томачинський). Він також є співавтором кількох розділів книги.

 

У підручнику представлено історичний огляд розвитку гомілетики як науки, богословське вчення про проповідь та особу проповідника. В окремих розділах розглянуті практичні питання про зміст та форму проповіді, порядок її підготовки та виголошення. Особливістю підручника є розділ, присвячений життю проповіді після її виголошення. Тут йдеться про те, як сприймають проповідь слухачі, які існують форми зворотнього зв’язку між проповідником та аудиторією, якими є особливості розповсюдження проповіді у письмовому вигляді, а також в аудіо- та відео-форматі. Особливу увагу приділено проблемі сучасного проповідництва в мережі Інтернет. Раніше ці питання у православних російськомовних курсах гомілетики не розглядалися.

 

Підручник вийшов друком у Видавничому домі «Познание», який діє з 2015 року на базі Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих Кирила та Мефодія. В якості додатку до підручника планується видати хрестоматію, яка буде містити зразкові проповіді церковних авторів різних епох.

 

За матеріалами офіційного сайту Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих Кирила і Мефодія, Прес-служба КДА

187

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ