Ректор КДАіС взяв участь у святкуванні 10-ї річниці прославлення прп. Іова Угольського

18.09.2018

Почати

18.09.2018 - 20:30

Кінець

18.09.2018 - 20:30

Категорії

Новини

У 10-ту річницю прославлення преподобного Іова Угольського, 18-го вересня, 2018 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр взяв участь у соборному богослужінні у храмі на честь преподобного Димитрія Солунського Хустської єпархії (с. Мала Уголька Закарпатської області), де почивають мощі святого угодника. Перед початком богослужіння було освячено розпис цього храму.

 

Богослужіння очолив митрополит Хустський і Виноградівський Марк у співслужінні митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона; керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія; митрополита Херсонського і Таврійськиого Іоанна; митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора; архієпископа Михайлівського і Кошицького Георгія (Православна Церква Чеських земель та Словаччини); архієпископа Бердянського і Приморського Єфрема; єпископа Бронницького Парамона та великої кількості священнослужителів.

 

За богослужінням молилась велика кількість вірян та духовних чад преподобного.

 

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

 

Після богослужіння був звершений молебень перед нетлінними мощами святого.

 

Прес-служба КДА, фото Мукачівської єпархії

 

 

Біографічна довідка

Преподобний Іов (в миру Іван Георгійович Кундря) народився 18 травня 1902 р. в селі Іза Хустського району на Закарпатті в багатодітній сім’ї.

 

З раннього дитинства Іван став проявляти бажання до подвижницького життя. У 20-х роках ХХ століття в Свято-Пантелеімонівському руському монастирі на Афоні несла свій чернечий подвиг досить значна кількість закарпатців. Після закінчення військової служби двічі пішки ходив на Афон, але в Пантелеімонівський монастир його без належних документів не прийняли.

 

22 грудня 1938 року архімандрит Алексій (Кабалюк) постриг послушника Івана Кундрю в ченці з нареченням імені Іов.

 

У 1939 році Закарпаття було окуповане Угорщиною і о. Іов вирішив емігрувати в Росію. У 1940 р. він здійснив свою ідею, але на радянському кордоні був заарештований і засуджений на 25 років таборів. Кундрю переводили з табору в табір: деякий час він був у Воркуті, потім на Колимі і в Норильську.

 

У 1942 році монаха Іова, як громадянина Чехословацької республіки, замість табірних умов проживання, забрали на фронт, перевівши його в корпус Людовіка Свободи артилеристом. По закінченні війни о. Іов деякий час охороняв чехословацьке посольство в Москві, а в 1945 р. повернувся до рідної обителі.

 

10 грудня 1945 року братія Городилівського скиту просила висвятити єпископа Нестора о. Іова в сан ієромонаха. Рукоположення відбулося в свято Благовіщення Пресвятої Богородиці 7 квітня 1946 року. На монастирському зібранні братія одностайно обрала ієром. Іова настоятелем.

 

У 1958-59 роках старець Іов перебував у Свято-Миколаївському монастирі с. Іза-Карпутлаш Хустського району, потім в Спасо-Преображенському монастирі с. Теребля Тячівського району, де якийсь час ніс послух настоятеля. Але незабаром і ці монастирі були закриті і ігумена Іова направляють нести послух на парафіях єпархії.

 

З 1962 року і аж до своєї смерті (28 липня 1985 р.) о. Іов ніс послух настоятеля храму святого Димитрія Солунського у селі Мала Уголька Тячівського району, де колись у давнину був монастир.

 

28 липня 1985 року, в день молитовної пам’яті святого рівноап. князя Володимира, архімандрит Іов мирно відійшов до Господа. У день своєї смерті, у неділю, він відслужив Божественну літургію, виголосив змістовну і велику проповідь та виконав усі необхідні треби для віруючих. В той же день, о 10 годині вечора, йому стало погано, і з молитвою на вустах він закінчив свій земний шлях.

 

18 вересня 2008 року відбулося прославлення преподобного Іова Угольського як місцевошанованого святого Хустської єпархії. Пам’ять преподобного Іова Угольського святкується 15/28 червня.

 

332

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ