Ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр перебуває з офіційним візитом у Болгарії

08.10.2019

Почати

08.10.2019 - 20:30

Кінець

08.10.2019 - 20:30

Категорії

Новини

У вівторок, 8 жовтня 2019 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення настоятеля Подвір’я Патріарха Московського і всієї Русі в м. Софія (Болгарія) архімандрита Вассіана (Змеєва), розпочався офіційний візит ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра до Болгарії.

 

У перший день перебування, Його Преосвященство відвідав Софійське кладовище, де оглянув могили випускників Київської духовної академії та звершив заупокійну літію на могилі відомого професора Київської духовної академії Михайла Еммануїловича Поснова.


Поснов Михайло Еммануїлович (1873-1931). Професор Київської духовної академії. У 1919 році залишив Україну та через м. Салоніки (Греція) емігрував до Болгарії, куди згодом перевіз свою сім’ю.

 

З 1920 року — професор Софійської духовної семінарії. З 1924 року — професор загальної церковної історії Православного богословського факультету Софійського університету. У 1925–26 року викладав також історію сучасних Православних та Слов’янських Церков, догматичне богослов’я та патрологію. Після звільнення з богословського факультету опинився у важкому матеріальному становищі.

 

У 1928 обійняв посаду професора історичного факультету Софійського університету.

 

Помер у Софії на 59-му році життя. Похований на Центральному кладовищі у Софії.

 

Цього ж дня, владика ректор відвідав Подвір’я Патріарха Московського і всієї Русі в Софії. Преосвященнішого владику зустріли настоятель Подвір’я архімандрит Вассіан та духовенство.

 

Архімандрит Вассіан в пам’ять про відвідини Патріаршого Подвір’я подарував єпископу Сильвестру ікону із зображенням святителя Серафима (Соболєва). Владика Сильвестр подякував о. Вассіану за подарунок і сказав:

 

«Радісно побувати у Софії і відвідати храм-подвір’я. Я згадую своє навчання в Московській духовній академії. Мої студентські роки в духовній школі і навчання проходило під Вашим керівництвом. Дорогий отець архімандрит, бажаю Вам милості Божої і молитовної допомоги святителя Серафима у Вашому нелегкому послусі і служінні. Ми завжди бачили в Вас зразок доброго пастиря і людини, яка любить науку, любить пастирське служіння. Бажаю Вам, щоб Господь і далі вів Вас по шляху служіння на всякому місці, куди Він Вас пошле».

 

У крипті храму святителя Миколая Чудотворця владика ректор звершив молебень біля мощей святителя Серафима Чудотворця. Після молебню святителю Серафиму єпископ Сильвестр, зокрема, сказав:

 

«Я щасливий, що послужив молебень біля мощей святителя Серафима, який завжди старанно та з істинною ревністю відстоював чистоту Православ’я. Всі студенти, які займалися і займаються вивченням догматичного богослов’я, знають і шанують ім’я цього подвижника Божого і вчителя Церкви. Його праці — це приклад, зразок правильного віровчення».

 

Владика Сильвестр подякував настоятелю і духовенству за теплий прийом і благословив парафіян храму.

 

 

Прес-служба КДА / за матеріалами сайту Патріаршого Подвір’я в Софії

121

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ