Вітальні слова ректора Академії

07.02.2018

Почати

07.02.2018 - 01:00

Кінець

07.02.2018 - 03:30

Категорії

Публікації

 

ОРГАНІЗАТОРАМ І УЧАСНИКАМ

МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «КИЇВСЬКИЙ МИТРОПОЛИТ

СЩМЧ. ВОЛОДИМИР (БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ) І ПОЧАТОК ГОНІНЬ НА ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ У XX СТОЛІТТІ»

 

Ваше Блаженство, Ваші Високопреосвященства, Преосвященства,

всечесні отці, високоповажні учасники та гості міжнародної конференції!

 

Сердечно вітаю Вас із відкриттям наукового міжнародного форуму, присвяченого трагічним подіям столітньої давності. Саме 7 лютого 1918 року за стінами Києво-Печерської Лаври був по-звірячому вбитий «Всеросійський архіпастир» митрополит Київський і Галицький Володимир (Богоявленський). Ця трагічна подія в історії нашої Церкви відкрила криваву сторінку, яка була залита незліченною кількістю мученицької крові.

Незламна віра та ревність священномученика Володимира була сформована ще в студентські роки. Із особливою радістю ми згадуємо його ім’я в числі випускників Київської духовної академії, яку він закінчив зі ступенем кандидата богослов’я в 1874 році. Свій педагогічний талант та любов до церковної проповіді він проявив ще в стінах Академії та реалізовував в різних місцях свого архіпастирського служіння. Він систематично проводив богословські бесіди та вечірні читання з парафіянами, де відбувалося живе обговорення питань віри та моралі; засновував релігійно-просвітницькі братства, які опікувалися церковно-парафіяльними школами. Особливу увагу священномученик приділяв боротьбі з алкоголізмом та ініціював встановлення Дня тверезості, що припадає на день пам’яті Усікновення глави Іоанна Хрестителя.

Тема сьогоднішнього форуму як спомин трагічних подій із життя митрополита Володимира (Богоявленського) заснований як поминання священномученика Володимира та руських новомучеників і сповідників, традиція, закладена Всеросійським Помісним Собором 1918 року. Дізнавшись про вбивство Київського митрополита, святитель Патріарх Тихон так згадав спочилого: «Він був вірний канонам Святої Православної Церкви, Святоотцівському Переданню, безстрашно і ​​сміливо, справедливо і благородно сповідував цю ревність перед усіма, не зважаючи на загрозливі наслідки. Напевно тим, хто любить пристосовуватися до цього світу, це видавалося відсталістю, закостенінням, бездіяльністю, але істинні сини Царства Божого прославлять цю ревність спочилого митрополита та його вірність канонам святої Церкви».

Сьогодні ми з вами зібрались на науковий форум, зокрема й для того, щоби переосмислити події столітньої давності, безпомилково зрозуміти уроки історії та осягнути сучасність у іншому вимірі — споглядаючи її очима митрополита Володимира (Богоявленського). Бажаю всім учасникам наукової конференції благословенних трудів у цій непростій, але важливій для кожного із нас справі.

 

З повагою

 

 

+СИЛЬВЕСТР,

ЄПИСКОП БІЛОГОРОДСЬКИЙ, ВІКАРІЙ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ,

РЕКТОР КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ І СЕМІНАРІЇ

 

 

7 лютого 2018 року

 

1055

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ