Почати
01.11.2023 - 23:30
Кінець
01.11.2023 - 23:30
Категорії
НовиниУ дар церковно-археологічному музею Київської духовної академії і семінарії, передано особисті речі та документи спочилого професора КДА архімандрита Нестора (Соменка) (+2023). Ця величезна спадщина дарує можливість краще пізнати життя та діяльність архімандрита Нестора.
Серед переданих предметів, зокрема, знаходяться рукописи, конспекти лекцій та документи, які свідчать про значний внесок архімандрита Нестора в розвиток духовної освіти та наукового дослідження в Київській духовній академії.
Крім того, в колекції також містяться релігійні артефакти, такі як церковні нагороди, хрести, облачення та ікони, які отець Нестор збирав та використовував протягом свого життя.
Також, до бібліотеки Київської духовної академії і семінарії було передано значну кількість літератури. Це різноманітні богословські видання, які збагатять бібліотечний фонд академії та стануть цінним джерелом знань для студентів і дослідників.
Архімандрит Нестор (Соменок) помер 2 серпня 2023 року на 66-му році життя після тривалої хвороби.
Отець Нестор народився 18 вересня 1957 року у м. Києві. Після навчання в Санкт-Петербурзьких духовних школах, приснопам’ятний отець Нестор протягом багатьох років був викладачем, а згодом професором Київської духовної академії, де передавав свою любов до науки та глибокі знання своїм студентам.
****
Церковно-археологічний музей Київської духовної академії був створений в 1872 році і став першим в Російській імперії музеєм такого роду. До початку ХХ століття колекція музею включала матеріали від III тисячоліття до Р.Х. до XIX століття. Після приходу радянської влади майже всі експонати були загублені або вивезені за кордон.
Відродження Церковно-археологічного музею Київських духовних шкіл відбулося у 2002 році за часів Предстоятельства Українською Православною Церквою Блаженнішого Митрополита Володимира. Зокрема, 27 грудня 2002 року в зв’язку зі святкуванням 130-річчя від дня відкриття Церковно-археологічного музею Священний Синод Української Православної Церкви благословив відродити музей в стінах Київських Духовних шкіл.
21 жовтня 2009 року приснопам’ятний Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир освятив новий церковно-археологічний музей при Київській духовній академії. Відродження музею стало можливим, перш за все, завдяки дієвій допомозі Його Блаженства. Митрополит Володимир пожертвував для експозиції ЦАМу предмети зі своєї особистої колекції. Вони склали окрему експозицію. Сюди входять: перше церковне облачення майбутнього ієрарха — стихар, в якому він паламарив в храмі села Марківці на Хмельниччині; мантія, в якій Блаженніший Митрополит Володимир в 1992 році вперше увійшов в Києво-Печерську Лавру, як Предстоятель УПЦ; посох, подарований Його Блаженству останнім імператором Ефіопії Хайлі Селассіє; нагороди, дипломи та панагії Його Блажентсва; «Тріодь пісна», видана в 1664 році у Львові; копія панагії священномученика Володимира (Богоявленського), а також ікони із зібрання Блаженнішого Митрополита Володимира.
Сьогодні, як і з моменту створення музею, головним джерелом поповнення фонду є пожертвування та подарунки від ієрархів, духовенства і приватних осіб.
Прес-служба КДА / фото С. Мішіндур
2342