Відбувся урочистий річний Акт Київської духовної академії

09.11.2023

Почати

09.11.2023 - 23:30

Кінець

09.11.2023 - 23:30

Категорії

Новини

У день пам’яті Небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, 9 листопада 2023 року, після Божественної літургії в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві, в Актовій залі обителі відбулися урочистості з нагоди Актового дня Київської духовної академії і семінарії.

 

Участь у заході взяли гості, професорсько-викладацька корпорація, співробітники, студенти і викладачі Київських духовних шкіл.

 

До президії увійшли: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій; Керуючий справами УПЦ, заслужений професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський та Новоград-Волинський Никодим,  ректор Київської духовної академії і семінарії професор архієпископ Білогородський Сильвестр та проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій.

 

Після спільної молитви «Царю Небесний», захід відкрив ректор Київських духовних шкіл архієпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор звернувся до присутніх зі словами привітань:

 

«Сьогоднішнє свято має особливе значення для нас, оскільки вперше ми святкуємо його за межами Києво-Печерської Лаври. Це трагедія для нас, але ми віримо, що Господь надасть нам силу і можливість зберігати духовні традиції, навіть поза межами Лаври. Наше завдання – зберегти цей досвід і передати його майбутнім поколінням. Дякую всім, хто прийшов сьогодні, щоб разом з нами вшанувати цей день».

 

Після цього архієпископ Сильвестр запросив до слова Предстоятеля Української Православної Церкви. Блаженніший владика привітав усіх з Актовим днем Київської духовної академії та звернувся до присутніх зі словами настанови.

 

У своєму слові Його Блаженство наголосив на значенні постаті преподобного Нестора Літописця. «Преподобний Нестор — відомий в історії як людина, яка змогла розумно поєднати науку і благочестя і видобувати своє життя таким чином, що наука стала допоміжним засобом для того, щоб возростати в благочесті і чистоті. Він є покровителем наших духовних шкіл, він стоїть перед престолом Божим і молиться за кожного з нас. І хоч зараз ми поза межами Києво-Печерської лаври а в Голосіївському монастирі – це місце хоч і є новим місцем, але не є тим місцем яке зможе поміняти наші наміри, наші бажання навпаки ми продовжуємо молитися, продовжуємо вивчати богословські науки, які допомогають краще зрозуміти і пізнати Творця. Бо коли людина більш досконало знає свого Творця вона може більш досконало виконувати Його волю. А зміст життя людини в тому, щоб кожен з нас творив волю Божу, яка є для кожної людини особливою».

 

Після привітання Предстоятеля з повідомленням про діяльність Київських духовних шкіл протягом 2022-2023 років виступив проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин).

 

Після цього владика Амвросій запросив для виголошення Актової доповіді ректора КДАіС.

 

Владика ректор зачитав Актову доповідь на тему: «Життєвий шлях та сповідницький подвиг святителя Василія (Богдашевського)», присвячену 90-річчю з дня блаженної кончини останнього ректора дореволюційної Київської духовної академії священносповідника Василія (Богдашевського) (1861–1933).

 

Після Актової доповіді архієпископ Сильвестр запросив до слова проректора Одеської духовної семінарії архімандрита Анастасія (Беднікова), який виголосив вітальну адресу від імені почесного професора КДА митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела. Владика митрополит передав у дар Київським духовним школам ікону Божої Матері “Касперівська”, яка є Покровителькою Одеської єпархії.

 

Після Актової доповіді професор Володимир Вікторович Бурега, проректор з науково-богословської роботи, презентував нові видання Київських духовних шкіл. Зокрема, були презентовані:

 

  • науковий посібник доцента протоієрея Ярослава Шовкеника «Церковний протокол і діловодство»,
  • книга доцента архімандрита Феофана (Меджидова) «Рани на воскреслому тілі Господа Іісуса Христа»;
  • книга недільних проповідей доцента архієпископа Хмельницького і Старокостянтинівського Віктора «Недільні проповіді»;
  • Часопис «Труди КДА» №38. У зв’язку з війною Росії проти України, а також через інші обʼєктивні обставини, науковий часопис вийшов тільки в електронному вигляді.

 

Після цього Володимир Вікторович запросив до слова завідувача бібліотеки та церковно-археологічного музею КДАіС архімандрита Дамаскина (Лебедя) для презентації чергового диску оцифрованого часопису «Руководство для сельских пастырей» за 1901-1917 рр.

 

Після завершення презентації владика ректор подякував усім, хто долучається до видання академічних підручників, книг, монографій тощо.

 

З нагоди Актового дня Його Блаженство удостоїв викладачів Київських духовних шкіл вчених звань професор та доцент КДА:

 

  • доцент архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор удостоєний вченого звання професор;
  • вченого звання доцент удостоєні проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин) та вчений секретар архімандрит Митрофан (Божко).

 

Далі за заслуги перед Українською Православною Церквою, були нагороджені меценати та благодійники Київських духовних шкіл. Також за плідну працю на ниві духовної освіти та з нагоди особистих ювілеїв, Його Блаженство вручив викладачам та благодійникам Київських духовних шкіл церковні ордени:

 

  • доценту архімандриту Феофану (Меджидову) з нагоди 40-річчя з дня народження та викладачу і благочинному Академічного храму архімандриту Досифею (Михайлюку) з нагоди 40-річчя з дня народження — орден преподобного Нестора Літописця ІІ ступеню.
  • доценту Євгенії Матеївні Чорноморець орден преподобного Нестора Літописця ІІ ступеню з нагоди дня народження.

 

Наостанок були оголошені імена студентів Київських духовних шкіл, а також студентів Волинської, Одеської, Полтавської, Почаївської, Сумської та Харківської духовних семінарій, які за відмінне навчання та зразкову поведінку отримали іменну стипендію Предстоятеля Української Православної Церкви.

 

В Київських духовних школах такі стипендії отримав студент ІІ курсу магістратури КДА Григанич Сергій та вихованець 2-го класу Семінарії Скінтей Дмитро. Також за успішність у навчанні студент I курсу КДА Мішіндур Святослав та вихованець 3-го класу КДС Дикий Михайло отримали з рук Предстоятеля УПЦ Синодальні стипендії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

 

Завершилась урочиста частина Акту спільною молитвою «Достойно єсть», після чого всі присутні були запрошені на святкову трапезу, де гості з духовних навчальних закладів УПЦ виголосили вітальні адреси з нагоди Актового дня Київських духовних шкіл.

 

Пресслужба КДА / фото В. Пуга

 

 

 

 

830

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ