В Академії молитовно відзначили свято Стрітення Господнього (+відео)

15.02.2021

Почати

15.02.2021 - 23:30

Кінець

15.02.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У день свята Стрітення Господа і Бога нашого Іісуса Христа, 15 лютого 2021 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію в Академічному храмі Воскресіння Христового у Києві (храм пам’яті загиблим і ветеранам Афганістану). Цього ж дня відзначається 32-га річниця виводу радянських військ з Афганістану.

 

Його Преосвященству співслужили: настоятель храму, перший проректор протоієрей Сергій Ющик, секретар Вченої ради протоієрей Василій Яковчук, старший помічник проректора з виховної роботи архімандрит Володимир (Ціпіньо), а також клірики храму.

 

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на Малому вході владика ректор удостоїв кліриків храму церковних нагород.

 

 

Відповідно до благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, за богослужінням були піднесені сугубі молитви про здоров’я воїнів-афганців та їх сімей, а також за упокій спочилих військовослужбовців-інтернаціоналістів.

 

За богослужінням молились, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни храму, а також воїни-афганці та їхні родини.

 

Богослужбові піснеспіви виконував студентський хор КДАіС.

 

Наприкінці богослужіння владика ректор звершив освячення свічок, після чого у співслужінні духовенства звершив заупокійну літію за всіма спочилими в Афганістані воїнами-інтернаціоналістами біля пам’ятника Афганцям.

 

Наостанок, Його Преосвященство передав благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, привітав присутніх зі святом Стрітення Господнього, а особливо воїнів-афганців.

 

Цього ж дня в Академічному храмі було звершено Божественну літургію яку очолив духівник та завідувач заочним відділенням архімандрит Маркел (Павук) у співслужінні кліриків Академічного храму, а також гостей з Румунської Православної Церкви.

 

Проповідь після читання Святого Євангелія виголосив завідувач їдальні КДАіС ієромонах Арсеній (Носа).

 

Літургія транслювалась на офіційному сайті КДА у мережі Facebook.

 

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за припинення коронавірусної інфекції та за здоров’я лікарів, а також за здоров’я і упокій воїнів-афганців.

 

Проповідь на запричасному вірші виголосив студент І курсу магістратури чтець Самков Костянтин.

 

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

Хор КДАіС під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка) виконував богослужбові піснеспіви за Божественною літургією в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, С. Грищук

 

1276

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ