Ректор КДА звершив Літургію свт. Василія Великого з чином Торжества Православ’я в Академічному храмі

21.03.2021

Почати

21.03.2021 - 23:30

Кінець

21.03.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У Неділю першу Великого посту, 21 березня 2021 року, у Торжество Православ’я, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію святителя Василія Великого з чином Торжества Православ’я в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

 

Його Преосвященству співслужили клірики храму.

 

За богослужінням співав академічний хор під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

Після читання Святого Євангелія владика ректор звернувся до присутніх зі словами архіпастирської настанови.

 

За Літургією були виголошені особливі прохання про припинення коронавірусної інфекції та за здоров’я лікарів і хворих.

 

Пряма трансляція з Академічного храму велась на офіційній сторінці Київських духовних шкіл у мережі Facebook.

 

За богослужінням молились викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, а також парафіяни храму паломники Києво-Печерської Лаври.

 

Після Євхаристичного канону Його Преосвященство звершив дияконську хіротонію вихованця 4-го класу Київської духовної семінарії Михайла Фостюка.

 

Проповідь перед причастям виголосив студент ІІ курсу магістратури чтець Володимир Павлов.

 

Наприкінці Літургії навколо храму була звершена Хресна хода, після закінчення якого в храмі був звершений чин Торжества Православ’я.

 

Богослужбові піснеспіви Літургії в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври виконували митрополичі хори та академічний хор під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).

 

Нічну Божественну літургію в Академічному храмі звершив проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій у співслужінні академічного духовенства.

 

Історична довідка

 

Неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона таким чином стала останнім наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день.

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, С. Грищук, І. Ганусич

 

 

939

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ