В Академії відкрилась виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (+відео)

25.02.2021

Почати

25.02.2021 - 23:30

Кінець

25.02.2021 - 23:30

Категорії

Новини

До 150-річчя від Дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, фольклористки та культурної діячки Лесі Українки, 25 лютого 2021 року, з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, в Церковно-археологічному музеї Академії відбулося відкриття тематичної виставки, що присвячена Лесі Українці «Того великого вогню і смерть не погасила!».

 

 

На відкритті виставки зі словами вітань до присутніх звернулися проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій та голова Синодального відділу Української Православної Церкви «Місія Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик). Також у відкритті виставки взяв участь завідувач академічного музею та бібліотеки архімандрит Дамаскін (Лебедь). Відкриття виставки висвітлювали центральні телеканали України, а також інші засоби масової інформації.

 

Участь у заході взяли студенти і вихованці Київських духовних шкіл, які продекламували вірші відомої поетеси.

 

 

Виставка організована Синодальним відділом Української Православної Церкви «Місія Церква і культура» та Київською духовною академією і семінарією. Зокрема, на виставці представлені прижиттєві видання Лесі Українки, поетичні збірки  початку ХХ сторіччя з її творами, старі листівки та портрет письменниці знаменитого художника Михаїла Жука, а також інші експонати, що розповідають про життєвий і творчий шлях відомої української діячки.

 

Експонати виставки сформовані на основі фондів Церковно-археологічного музею Академії, музею Української Православної Церкви «Православна Україна» та приватних зібрань краєзнавців Тараса Максимюка та Анатолія Дроздовського.

 

Прес-служба КДА / фото С. Грищук

 

937

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ