Хор КДА зайняв І місце на 40-му Міжнародному фестивалі «Гайновські дні церковної музики» в Польщі (+повне відео виступу)

22.09.2021

Почати

22.09.2021 - 23:30

Кінець

22.09.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У Свято-Троїцькому соборі міста Гайновка Республіки Польща, з 13 по 18 вересня 2021 року пройшов XL щорічний міжнародний музичний фестиваль «Гайновські дні церковної музики». Фестиваль проходить з благословення Предстоятеля Польської Православної Церкви Митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви. Цьогоріч участь у фестивалі взяли понад 400 учасників з Польщі та України, серед яких були академічні, молодіжні та парафіяльні хори.

 

Завдання хорового фестивалю — не тільки представити майстерність виконання, але й релігійний, молитовний характер церковної музики. На фестиваль традиційно з’їжджаються багато бажаючих долучитись до церковного співу тільки з Польщі, але з інших країн Європи.

 

На фестивалі суддям представили твори відомих церковних композиторів.

 

17 вересня хор Київських духовних шкіл під керівництвом регента архімандрита Романа (Подлубняка), з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, вкотре взяв участь у фестивалі, де отримав І місце у категорії «Академічні хори». Групу супроводжував старший помічник проректора з виховної роботи архімандрит Володимир (Ціпіньо).

 

У виконанні хору прозвучали такі твори розспіву Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври: «Взбранной Воеводе», «В молитвах Неусыпающую Богородицу», «Егда преставление», стихири свята Успіння Пресвятої Богородиці, фрагмент акафісту Успіння Пресвятої Богородиці, перший та дев’ятий ірмоси канону Успіння Пресвятої Богородиці.

 

 

Того ж дня, увечері після прослуховувань, в Муніципальному амфітеатрі в Гайновці відбувся традиційний концерт під відкритим небом «Фольклорне свято», участь у якому разом з багатьма хоровими колективами взяв і хор Київських духовних шкіл.

 

Підсумком фестивального тижню став гала-концерт в Гайновці, де виступили хори переможці, серед яких і хор Київських духовних шкіл, який виконав два твори: «Взбранной Воеводе» та «В молитвах Неусыпающую Богородицу» розспіву Києво-Печерської Лаври.

 

Також хор КДАіС виступив на другому гала-концерті в соборі Святої Софії у місті Білосток, а 19 вересня виконував богослужбові піснеспіви за Божественною літургією у Супрасльському Благовіщенському жіночому монастирі.

 

Більше відео дивіться на YouTube-каналі Київської духовної академії.

 

 

Нагадаємо, у 2019 році на ХХХVІІІ Міжнародному фестивалі «Гайновські дні церковної музики» хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) отримав найвищу нагороду — гран-прі фестивалю.

 

 

Вітаємо хор Київських духовних шкіл із черговою заслуженою перемогою на міжнародному рівні!

 

 

Прес-служба КДА / за матеріалами сайту festiwal.cerkiew.pl

 

1837

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ