Почати
20.02.2022 - 23:30
Кінець
20.02.2022 - 23:30
Категорії
НовиниУ Неділю про блудного сина, 20 лютого 2022 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.
Преосвященнішому владиці співслужили члени адміністрації, викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл у священному сані.
За богослужінням також молились студенти і вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни храму та паломники Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Богослужбові піснеспіви Літургії виконував хор під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).
Після читання Святого Євангелія владика ректор звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Розмірковуючи про притчу блудного сина, Його Преосвященство зауважив: «Сьогодні, брати і сестри, ми почули євангельську притчу про блудного сина. Історія блудного сина — це, насправді, звичайна історія для багатьох сімей в усі часи в усіх народах. Господь Іісус Христос використовує цей сюжет, знайомий до болю кожній людині, щоб в образах батька та синів передати глибокий духовний сенс».
Далі єпископ Сильвестр зазначив: «Давайте прочитаємо цю притчу як історію про нас. Як ми побачимо себе? Сама притча читається в один із підготовчих тижнів до Великого Посту. Образ блудного сина є і в церковних текстах. Згадаймо хоча б молитву «Объятия Отча». І все це природним чином підштовхує нас до того, щоб бачити в образі блудного сина нас самих. Це налаштовує нас на важливе відчуття, що для Бога грішники все одно залишаються дітьми, на повернення яких чекає люблячий Батько. У такому контексті образ блудного сина стає навіть привабливим, а ми самі зігріваємось думкою, що як би ми не грішили, будемо прощені подібно до блудного сина. Для цього потрібно лише «опам’ятатись», покаятися і піти до Отця Небесного. Все це так… Але, а якщо… Якщо ми не молодший блудний син, а — старший? Хто з нас бачить себе у старшому синові? Адже в цьому образі полягає страшна таємниця. Таємниця хибного синівства, гордині, непрощення та заздрощів».
На Літургії були піднесені сугубі прохання про припинення епідемії та здоров’я хворих і лікарів. Також були піднесені заупокійна єктенія за усіх спочилих православних християн.
Трансляція Літургії здійснювалась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.
Проповідь після запричасного віршу виголосив студент ІІ курсу магістратури чтець Олександр Нартюк.
Наприкінці богослужіння ректор Академії привітав присутніх з Недільним днем і закликав на усіх Боже благословення.
Богослужбові піснеспіви в Трапезному храмі на честь прп. Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври виконував академічний хор під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).
«А что если мы не младший блудный сын, а старший?»
Проповедь епископа Белогородского Сильвестра в Неделю о блудном сыне
Прес-служба КДА / фото О. Пилипенко