В Академії звершено заупокійне богослужіння у 9-й день упокоєння архімандрита Романа (Подлубняка)

09.06.2023

Почати

09.06.2023 - 23:30

Кінець

09.06.2023 - 23:30

Категорії

Новини

У 9-й день упокоєння викладача та регента хору Київських духовних шкіл новопреставленого архімандрита Романа (Подлубняка), 9 червня 2023 року, в Академічному храмі Різдва Пресвятої Богородиці була звершена заупокійна Божественна літургія, після якої була відслужена панахида.

 

Божественну літургію звершив митрополит Львівський і Галицький Філарет у співслужінні членів адміністрації, викладачів та студентів Київських духовних шкіл, а також гостей у священному сані.

 

За богослужінням також молились викладачі, співробітники, студенти та випускники Київських духовних шкіл, парафіяни храму, духовні чада о. Романа, а також хористи, якими керував спочилий в різні роки.

 

 

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням регента ієромонаха Іоасафа (Міронова).

 

Під час Божественної літургії були піднесені сугубі молитви за усіх від віку спочилих, а також за новопреставленого архімандрита Романа.

 

Після завершення Літургії була відслужена панахида, яку очолив митрополит Філарет у співслужінні ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, проректора з виховної роботи єпископа Згурівського Амвросія.

 

Віряни, які не змогли зібратися в храмі особисто, мали можливість долучитися до богослужіння в онлайн-форматі завдяки трансляції на офіційній сторінці КДА у мережі Facebook.

 

Після закінчення богослужіння митрополит Філарет звернувся до присутніх зі словом проповіді.

 

Вічна і блаженна пам’ять новопреставленому архімандриту Роману!

 

________________________


Архімандрит Роман (Подлубняк Віктор Анатолійович) відійшов до Господа 1 червня 2023 року на 53-му році життя. Чин відспівування відбувся 3 червня в храмі на честь прп. Агапіта Печерського Києво-Печерської Лаври. Поховання відбулось на монастирському цвинтарі скита Лаври.

НЕКРОЛОГ

 

Архімандрит Роман народився 24 вересня 1970 року в м. Києві у сім’ї робітників. Середню освіту отримав у школі №109 у Печерському районі м. Києва, а спеціальну в СПТУ-16.

 

У 1988 році вступив до лав Радянської армії. Після завершення строкової служби вступив до Московської духовної семінарії. У 1994 році після закінчення Московської духовної семінарії ніс послух іподиякона Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (+2014).

 

У 1996 році зарахований на перший курс регентського відділення Санкт-Петербурзької духовної академії. У 2000 році після закінчення навчання в СПбДА направлений регентом хору Київської духовної академії і семінарії.

 

У 2001 році в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі прийняв чернечий постриг з ім’ям Роман на честь преподобного Романа Солодкоспівця.

 

25 березня 2002 року рукоположений у сан ієродиякона. 18 березня 2007 року — у сан ієромонаха.

 

До дня Святої Пасхи у 2008 році возведений у сан ігумена. 4 червня 2012 року возведений у сан архімандрита. З нагоди 50-річчя з Дня народження та за заслуги перед Українською Православною Церквою удостоєний носіння другого хреста з прикрасами.

 

Був членом Синодальної літургічної комісії при Священному Синоді Української Православної Церкви. Викладач курсу Історія церковного співу в Київській духовній семінарії.

 

Був духовним композитором, твори його недноразово виконувалися за богослужіннями як в Українській Православній Церкві, так і закордоном.

 

Нагороджений орденами та грамотами Української Православної Церкви.

 

Прес-служба КДА / С. Мішіндур

 

 

 

1072

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ