Під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви відбулось засідання Вченої ради КДА

31.08.2020

Почати

31.08.2020 - 20:30

Кінець

31.08.2020 - 20:30

Категорії

Новини

Перед початком нового навчального року, 31 серпня 2020 року, під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Київських духовних школах пройшло засідання Вченої ради. Участь у засіданні взяв ректор Київської духовної академії і семінарії професор єпископ Білогородський Сильвестр, члени адміністрації, та професорсько-викладацька корпорація КДАіС.

 

На початку засідання владика ректор привітав присутніх з прийдешнім початком нового навчального року та окреслив порядок денний Вченої ради, після чого запросив до слова Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

 

У своєму слові Блаженніший владика зосередив увагу на важливості виховання благочестивих пастирів Церкви Христової, які гідно та з достоїнством будуть продовжувати служіння, започатковане святими апостолами. Його Блаженство наголосив, що задача духовної школи — виховати пастирів, які стануть сіллю землі (Мф. 5:13).

 

На завершення виступу Первосвятитель закликав на присутніх Боже благословення.

 

Далі ректор Академії повідомив про внесення змін до розкладу занять у новому навчальному році та представив нових викладачів і співробітників. Зокрема, владика ректор повідомив про заміну економа КДА, яким, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія став випускник магістратури ієромонах Мелетій (Завадський). У свою чергу, Преосвященніший владика від імені професорсько-викладацької корпорації висловив подяку архімандриту Іларіону (Кострецю), який понад 20 років очолював економську службу Київських духовних шкіл.

 

Також єпископ Сильвестр від імені корпорації КДАіС привітав доцента архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія, який сьогодні святкує свій День народження. Далі Предстоятель УПЦ вручив церковні нагороди викладачам і співробітникам Київських духовних шкіл, які у цьому році відсвяткували особисті ювілеї.

 

Проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин) представив звіти про результати вступних іспитів на денну та заочну форму навчання, затвердження предметів для семестрових творів і семінарів, навчального та календарного планів на І семестр 2020/21 навчального року. Також архімандрит Філарет оголосив список кандидатів на отримання стипендії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія (Академія — 1 студент, Семінарія — 1 вихованець) та стипендії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Академія — 1 студент, Семінарія — 1 вихованець).

 

Далі зі звітом про стан духовних шкіл за період літніх канікул виступив проректор з виховної роботи доцент єпископ Згурівський Амвросій.

 

Проректор з науково-богословської роботи професор Володимир Вікторович Бурега проінформував про дату та тематику щорічної ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи». Цьогоріч, науковий форум буде присвячений 30-ій річниці дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ про незалежність і самостійність Української Православної Церкви у своєму управлінні. Дата проведення — 27 жовтня 2020 року.

 

Вчений секретар доцента протоієрей Василій Яковчук повідомив про доповідача на Актовому дні Київської духовної академії. Було ухвалено доповідачем бути проректору з науково-богословської роботи професору В.В. Бурезі, який виступить з доповіддю, присвячену ювілею офіційного часопису КДА — «Трудів Київської духовної академії».

 

Економ ієромонах Мелетій звітував про роботу економської служби за звітний період та про підготовку до 2020/2021 н.р.

 

Також члени Вченої ради заслухали звіт голів Комісій з перевірки якості випускних кваліфікаційних робіт: професора протоієрея Ростислава Снігірьова та професора В.В. Буреги.

 

Наприкінці засідання Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував адміністрації за роботу у період літніх канікул і побажав викладачам допомоги Божої у новому навчальному році.

 

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський

 

 

2679

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ