Ректор КДА звершив чернечий постриг студента ІІ курсу магістратури (+ВІДЕО)

21.03.2022

Почати

21.03.2022 - 23:30

Кінець

21.03.2022 - 23:30

Категорії

Новини

У понеділок третьої седмиці Великого посту, 21 березня 2022 року, після богослужіння в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері напередодні дня пам’яті 40 мучеників Севастійських, у печерному храмі на честь преподобного Феодосія Печерського, що у Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив чернечий постриг над студентом ІІ курсу магістратури КДА чтецем Микитою Міроновим.

 

За богослужінням молились проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл.

 

У постризі студент отримав ім’я із Собору святих Київської духовної академії — Іоасаф, на честь святителя Іоасафа, єпископа Білгородського (день пам’яті — 17 вересня та 23 грудня).

 

За традицією Київських духовних шкіл, духовним восприємником новопостриженого ченця став духівник Київських духовних шкіл архімандрит Маркел (Павук).

 

 

Після постригу владика ректор привітав монаха Іоасафа та звернувся до нього зі словами настанови:

 

«Сьогодні ти, дорогий брате Іоасафе, долучився до числа тих, хто обрав спосіб спасіння, що іменується чернецтвом. Віднині ти — монах. Що значить це слово? Звісно, це слово не просто значить “самотній”. Багато є людей, які люблять самотність, або прагнуть до самотності, але які не мають жодного відношення до чернечого послуху. Преподобний Іоанн Ліствичник — великий учитель чернечого життя, так визначає, хто такий монах. “Монах, каже він, — це той, хто все своє життя очищає розум, душу і тіло заради Бога та утримує їх в чистоті”. У тій чистоті, яка дозволяє Духу Святому зійти на людину і перебувати у ній. Це і є чернецтво. Це і є чернець — той, хто стає храмом Духа Святого».

 

«Найголовніше, що повинен пам’ятати чернець, а особливо новопострижений на початку свого чернечого шляху, — він не просто давав обітницю, він відрікався від любові до світу і всього, що так любо в миру. Проте, це відречення легко промовити вустами, а набагато складніше його викорінити із серця. Ти, дорогий брате Іоасафе, повинен пам’ятати, що ти відрікся від світу і від його пристрастей, але ти не відрікаєшся від людей, ти не відрікаєшся від Церкви. На жаль, ми зараз живемо у тих умовах, коли багато людей, у тому числі й священнослужителі готови відректись від Церкви, але не готові відректись від світу. У нас, чернецтва, повинно бути все навпаки. Ми повинні зректись від світу і його радощів, але не від людей, їхніх скорбот і турбот, та тим більше не зрікатись Церкви Христової. Якщо ти відкриєш своє серце для Господа, якщо ти покажеш Богові, що хочеш змінитися, що ти не любиш світ, а любиш Церкву, що ти не любиш пристрасті, але любиш людей, Христос обов’язково увійде у твоє серце», —  наголосив Преосвященніший архіпастир.

 

Нехай сьогоднішній постриг і ті слова, котрі ти почув під час чинопослідування чернечого постригу будуть завжди у твоєму розумі і пам’яті духовній, вписаній у найпотаємніших частинах твого серця. Завжди згадуй і неси те, що ти сьогодні отримав як великий дар і Господь по молитвам всіх святих Київської духовної академії, святителя Іоасафа, єпископа Білгородського допоможе тобі на твоєму шляху», —  побажав владика ректор.

 

Далі, за традицією, усі присутні привітали монаха Іоасафа з чернечим постригом, після чого академічна братія та присутні під спів богослужбових “Се Жених грядет в полунощи” пройшли до Академічного храму, де новопострижений чернець буде перебувати і молитись протягом трьох днів.

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
2814

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ