В КДА урочисто відсвяткували престольне свято Академічного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці (відео+великий фоторепортаж)

21.09.2021

Почати

21.09.2021 - 23:30

Кінець

21.09.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У день свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, 21 вересня 2021 року, своє престольне свято відзначив Академічний храм Київської духовної академії і семінарії. З нагоди свята урочисту Божественну літургію очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

 

Його Високопреосвященству співслужили: голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климентректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, перший проректор протоієрей Сергій Ющик, духівник та завідувач заочним відділенням архімандрит Маркел (Павук), проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин), вчений секретар протоієрей Василій Яковчук, благочинний храму архімандрит Досифей (Михайлюк), завідувач бібліотеки та церковно-археологічним музеєм архімандрит Дамаскін (Лебедь), старший помічник проректора з виховної роботи архімандрит Володимир (Ціпіньо), а також викладачі, співробітники КДАіС та гості у священному сані.

 

Перед початком Літургії на площі перед Академічним храмом був відслужений водосвятний молебень.

 

Пряма трансляція богослужіння проводилась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.

 

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

 

Богослужіння супроводжував хор Київської духовної академії і семінарії під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

 

За Літургією також молились викладачі, студенти і вихованці КДАіС, парафіяни храму, паломники Києво-Печерської Лаври та багаточисельні гості.

 

Після читання Святого Євангелія митрополит Антоній звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

 

На запричасному вірші проповідь виголосив викладач КДС ієромонах Рафаїл (Мосунов).

 

Наприкінці богослужіння біля ікони свята був звершений чин славління, після чого Керуючий справами УПЦ привітав присутніх, а особливо владику ректора, з престольним святом Академічного храму — головної аудиторії для всіх студентів і викладачів Київських духовних шкіл.

 

 

«Академічний храм Різдва Пресвятої Богородиці — є еталоном і взірцем для студентів. А парафіяни Академічного храму — це взірець для студентів духовних шкіл» — наголосив владика Антоній. Його Високопреосвященство особливо подякував ректору Академії, благочинному храму та регенту академічного хору за старання, молитви і виховання майбутніх пастирів Церкви Христової. Наостанок, владика митрополит закликав усіх любити Церкву Христову і бути їй завжди вірним.

 

Після богослужіння на площі біля храму була влаштована трапеза для усіх присутніх.

 

Прес-служба КДА / фото С. Клименко, В. Літвінов, О. Пилипенко

 

1852

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ