В Академії молитовно вшанували день пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих КДА (+ВІДЕО)

09.11.2020

Почати

09.11.2020 - 23:30

Кінець

09.11.2020 - 23:30

Категорії

Новини

У день пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, 9 листопада 2020 року, в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври було відслужена святкова Божественна літургія, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Його Блаженству співслужили: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент; архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій; архієпископ Вознесенський і Первомайський Олексій; єпископ Баришівський Віктор; ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр; проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій; єпископ Вишневський Спиридон; єпископ Ірпінський Лавр; єпископ Бородянський Марк; члени адміністрації, викладачі, співробітники, студенти та вихованці Академії і Семінарії у священному сані, гості та братія обителі у священному сані.

 

Богослужбові піснеспіви виконували хори Київської духовної академії і семінарії під управлінням регентів архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

 

За Літургією були піднесені сугубі прохання за позбавлення від небезпечної інфекції і здоров’я лікарів.

 

Пряма трансляція богослужіння проводилась на офіційній сторінці Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

За богослужінням молились гості, професорсько-викладацька корпорація, співробітники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, а також паломники Києво-Печерської Лаври.

 

З нагоди Актового дня КДА на Малому вході Його Блаженство удостоїв богослужбових нагород викладачів Київської духовної академії і семінарії у священному сані:

 

Другим хрестом з прикрасами:

 

проректора з навчально-методичної роботи архімандрита Філарета (Волошина);

 

благочинного Академічного храму на честь Різдва Божої Матері архімандрита Досифея (Михайлюка);

 

регента хору Київських духовних шкіл архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

Правом служіння з відкритими Царськими вратами до «Отче наш»:

 

викладача Київських духовних шкіл ієромонаха Паісія (Куліша);

 

викладача Київських духовних шкіл ієромонаха Пантелеімона (Мельника).

 

Правом служіння з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні:

 

викладача Київських духовних шкіл ієромонаха Афанасія (Стрельцова).

 

Хрестом з прикрасами:

 

викладача Київських духовних шкіл ієрея Михайла Антонюка.

 

Саном архідиякона:

 

викладача Київських духовних шкіл ієродиякона Анатолія (Чирченка).

 

За богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію вихованця 4-го класу Семінарії диякона Георгія Русінки.

 

Проповідь перед причастям виголосив ієрей Михаїл Антонюк.

 

Після відпусту біля ікони святих був звершений чин славління після чого Блаженніший владика привітав усіх зі святом на честь Небесного покровителя і Собору святих Академії.

 

 

Нагадаємо, вчора протягом дня, за традицією Київських духовних шкіл, були відслужені заупокійна літія за спочилими викладачами та вихованцями, урочистий молебень перед мощами преподобного Нестора Літописця та Всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври.

 

  

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, С. Клименко

 

 

 

 

1386

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ