В Академії відкрилась виставка, присвячена 30-річчю дарування Благословенної Грамоти Українській Православній Церкві

27.10.2020

Почати

27.10.2020 - 23:30

Кінець

27.10.2020 - 23:30

Категорії

Новини

В рамках ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції, що проходить в Київських духовних школах, 27 жовтня 2020 року в церковно-археологічному музеї відбулось відкриття виставки, приуроченої 30-річчю дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II про незалежність і самостійність Української Православної Церкви у своєму управлінні «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям».

 

Організаторами виставки виступили: Українська Православна Церква, Київська духовна академія і семінарія та Музей «Православна Україна».

 

Відкриття виставки відвідали: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Синодального відділу у справах сім’ї митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київської духовної академії семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, члени адміністрації, викладачі, учні Київських духовних шкіл, а також гості наукового форуму.

 

Відкриття виставки висвітлювали центральні телеканали України, а також інші засоби масової інформації.

 

Голова Синодального відділу «Церква і культура» та співорганізатор заходу ігуменя Серафима (Шевчик) розповіла присутнім про виставку та її мету, а також зосередила увагу на експонатах, що представлені на виставці. Так, зокрема, на виставці представлені унікальні експонати, що зібрані для показу вперше. Серед них нагороди і подарунки, які у різні часи подарували Предстоятелі Помісних Православних Церков Предстоятелям Української Православної Церкви, нагороди єпископату та духовенству, панагії, хрести і медалі, присвячені ювілейним датам УПЦ, рідкісні видання, що вийшли малим друком, сувеніри ручної роботи і численні історичні фото.

 

Митрополит Антоній подякував матушці Серафимі та всім організаторам за роботу над створенням виставки, а також вказав як змінилась Українська Православна Церква з моменту дарування Благословенної Грамоти.

 

Після цього присутні архієреї відповіли на питання ЗМІ, а всі охочі змогли оглянути представлені на виставці експонати.

 

Виставка буде працювати до початку 2021 року. Вхід вільний.

 

 

Прес-служба КДА / фото В. Літвінов, С. Клименко

 

 

750

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ