В Київських духовних школах відбувся урочистий річний Акт

09.11.2020

Почати

09.11.2020 - 23:30

Кінець

09.11.2020 - 23:30

Категорії

Новини

Після Божественної літургії в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, 9 листопада 2020 року, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, у тому ж храмі під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулися урочистості з нагоди Актового дня Київської духовної академії і семінарії.

 

Після відпусту Літургії захід відкрив ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор привітав присутніх та запросив виголосити вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Архіпастир привітав усіх з Актовим днем Київської духовної академії та звернувся до присутніх зі словами Первосвятительської настанови.

 

Після привітання Предстоятеля з повідомленням про діяльність Київських духовних шкіл протягом 2019-2020 навчального року виступив проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин).

 

Актову доповідь з нагоди 160-річчя часопису «Руководство для сельских пастырей» на тему: “Часопис «Руководство для сельских пастырей» та його місце в історії російськомовної православної преси” виголосив проректор з науково-богословської роботи професор Володимир Вікторович Бурега

 

У своїй доповіді Володимир Вікторович прослідкував причини та історію появи часопису. Зокрема, було зазначено, що видання стало популярним серед парафіяльного духовенства. На завершення професор В.В. Бурега висловив надію, що 160-літній ювілей часопису послугує поштовхом до вивчення досвіду цього унікального видання у вирішенні актуальних питань пастирського служіння.

 

Вчений секретар доцент протоієрей Василій Яковчук презентував нові видання Київських духовних шкіл на черговий диск оцифрованого часопису «Руководство для сельских пастырей». У свою чергу, владика ректор подякував усім, хто долучається до видання академічних посібників та книг.

 

Далі, з нагоди Актового дня Блаженніший владика удостоїв викладачів вченого звання доцент КДА:

 

архімандрита Дамаскіна (Лебедя) — викладача Святого Письма Старого Завіту, завідувача бібліотеки та церковно-археологічного кабінету.

 

архімандрита Феофана (Меджидова) — викладача Святого Письма Нового Завіту.

 

За заслуги перед Українською Православною Церквою, плідну працю на ниві духовної освіти та з нагоди особистих ювілеїв, Його Блаженство вручив викладачам Київських духовних шкіл церковні ордени:

 


професор архімандрит Іоасаф (Морза) — орден преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня з нагоди 50-річчя з дня народження;

 

проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин) —  орден святителя Петра Могили з нагоди 30-річчя з дня народження;

 

викладач Семінарії ієрей Іоанн Ружицький — орден святителя Петра Могили з нагоди 35-річчя з дня народження;

 

доцент Андрій Олегович Музольф — орден преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня з нагоди 35-річчя з дня народження.

 

викладачка Семінарії Короткова Раїса Іванівна — орден великомучениці Катерини з нагоди ювілею з дня народження;

 

викладачка Семінарії Ірина Вікторівна Яковчук — орден святої праведної Анни з нагоди ювілею з дня народження;

 

співробітниця КДАіС Хабенець Ніна Петрівна — орден великомучениці Катерини з нагоди ювілею з дня народження.

 

За відмінне навчання та зразкову поведінку Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив іменну стипендію Предстоятеля Української Православної Церкви студенту І курсу КДА магістратури чтецю Артему Нохріну та вихованцю 3-го класу Семінарії Сергію Григаничу, а також студентам інших навчальних духовних закладів Української Православної Церкви: Волинської, Одеської, Полтавської, Почаївської, Сумської та Харківської духовних семінарій.

 

Синодальні стипендії для Київської духовної академії і семінарії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) отримали студент IІ курсу магістратури Олександр Пінчук та вихованець 2-го класу Семінарії Святослав Мішиндур.

 

Завершилась урочиста частина Акту спільною молитвою «Достойно єсть», після чого всі присутні були запрошені на святкову трапезу, де були зачитані і виголошені вітальні слова ректорів духовних навчальних закладів та гостей. Після трапези Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив усіх викладачів і учнів Київських духовних шкіл.

 

 

Прес-служба КДА / фото С. Клименко, І. Розвадовський, Т. Сєрських

 

 

2282

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ