Почати
01.04.2023 - 23:30
Кінець
01.04.2023 - 23:30
Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, ректор Харківської духовної семінарії звернувся до Прем’єр-Міністра України щодо ситуації навколо Київських духовних шкіл.
Прем’єр-міністру України
ШМИГАЛЮ Д. А.
Шановний Денисе Анатолійовичу!
3 особливим болем в серцях духовенства та вірян Української Православної Церкви відгукнулося рішення Національного історико- культурного заповідника «Києво-Печерська лавра» про розірвання договору оренди приміщення, укладений у 2013 р. з монастирем Києво-Печерська Лавра, що спричиняє загрозу виселення кількох сотень православних ченців та послушників, а також студентів, викладачів і співробітників Київської духовної академії і семінарії.
Це рішення адміністрації Заповідника спричинило бурхливу дискусію як в церковному середовищі, так і в усьому українському суспільстві. Однак майже не висвітлюється проблема подальшої долі Київської духовної акалемії і семінарії, яка вже більше тридцяти років знаходиться на території Києво-Печерської Лаври та є сьогодні головним навчальним закладом Української Православної Церкви й одним із провідних богословських навчальних закладів Світового Православʼя.
На сьогодні в Київській духовній академії і семінарії на рівні бакалавріату, магістратури, аспірантури та докторантури стаціонарно навчається 250 студентів. Ще більше 500 студентів навчаються на Секторі заочного навчання. В Академії працюють близько 100 викладачів та співробітників. В бібліотеці Академії зберігається кілька десятків тисяч примірників книг з різних галузей науки. Навчання, проживання та харчування в Академії для студентів стаціонару є безкоштовним. При цьому Академія забезпечує для студентів харчування. Тому в Академії працюють кухня, трапезна, продуктові склади.
Якщо Академія втратить право користуватися будівлями та спорудами на території Києво-Печерської Лаври, це неминуче призведе до припинення навчального процесу, оскільки цей навчальний заклад на сьогодні не має змоги переселитися в інше місце. Отже, головний навчальний заклад Української Православної Церкви, який налічує вже більше 400 років свого історичного існування, може припинити своє існування.
Слід сказати, що з самого початку військового вторгнення Російської Федерації в Україну Київська духовна академія і семінарія активно займається волонтерською діяльністю та надає матеріальну переселенцям та військовослужбовцям, допомогу біженцям.
Шановний Денисе Анатолійовичу! Від імені викладацької корпорації та студентів Харківської духовної семінарії, духовенства та мирян Харківської єпархії Української Православної Церкви, враховуючи вищесказане, звертаємося до Вас з проханням не допустити закриття Київських духовних шкіл та надати можливість студентам продовжити отримувати духовну освіту, що, безсумнівно, є значним внеском до морально-духовного розвитку українського суспільства.
3 глибокою повагою,
+ ОНУФРІЙ
митрополит Харківський і Богодухівський,
ректор Харківської духовної семінарії