Почати
15.01.2018 - 09:00
Кінець
Категорії
НовиниУ день пам’яті святителя Сильвестра, папи Римського, 15 січня, ректор Київської духовної академії єпископ Білогородський Сильвестр, вікарій Київської Митрополії молитовно відзначає пам‘ять свого Небесного покровителя.
З нагоди свята в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері була відслужена Божественна літургія. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Богослужіння очолив Преосвященний єпископ Баришівський Віктор, вікарій Київської Митрополії у співслужінні ректора КДА єпископа Білогородського Сильвестра.
Архієреям співслужили: секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук, благочинний Голосіївського благочиння протоієрей Павел Кирилов, благочинний Першого Дарницького благочиння протоієрей Василій Біляк, благочинний Першого лікарняного благочиння протоієрей Роман Барановський, проректор з виховної роботи КДА архімандрит Амвросій (Вайнагій), Вчений секретар КДА протоієрей Василій Яковчук, а також духовенство столиці викладачі Академії та гості у священному сані.
На сугубій єктенії Преосвященний єпископ Сильвестр виголосив молитву за мир в Україні.
Після Літургії було звершено чин славлення з піднесенням молитви до святителя Сильвестра. Від імені усіх присутніх єпископ Баришівський Віктор поздоровив владику Ректора з Днем небесного покровителя та передав слова вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви.
Прес-служба КДА
Святий папа Римський Сильвестр (314 – 335) народився в Римі від батьків-християн Руфіна і Пусти. Незабаром батько його помер, і святий залишився під опікою матері. Учитель Сильвестра, пресвітер Квірин, дав йому гарну освіту і виховав як істинного християнина. Досягнувши повноліття, майбутній святитель став виконувати заповідь Господа про служіння ближнім, особливо піклуючись про прийом мандрівників, надаючи їм в своєму будинку притулок і відпочинок.
Під час гоніння на християн Сильвестр не побоявся прийняти святого сповідника єпископа Тимофія, який прожив у нього більше року і своєю проповіддю обернув багатьох до Христа. Після мученицької кончини Тимофія, Сильвестр таємно узяв тіло святого і з почестю поховав його. Це стало відомо градоначальнику Тарквінію; святий був схоплений і постав перед судом. Тарквіній примушував його відректися від Христа, загрожуючи муками і смертю. Святий Сильвестр, однак, не злякався, залишився твердим у сповіданні віри і був ув’язнений. Коли ж Тарквіній після суду раптово помер, святий отримав свободу і став безстрашно благовістити язичникам і звернув багатьох в християнство.
У тридцятирічному віці святий Сильвестр був прийнятий в клір Римської Церкви і рукопокладений в сан диякона, а потім і пресвітера, папою Римським Марцелліном (296 – 304). Після смерті папи Мельхіада (311 – 314) святий Сильвестр був обраний єпископом Римським. Він ревно дбав про чистоту життя пастви, стежив за тим, щоб пресвітери строго виконували своє служіння, не переймаючись мирськими справами.
Святий папа Сильвестр управляв Римською Церквою понад двадцять років, користуючись глибокою повагою християн. Він мирно помер в глибокій старості в 335 році.
За матеріалами сайту: days.pravoslavie.ru
