Почати
02.11.2019 - 21:30
Кінець
02.11.2019 - 21:30
Категорії
НовиниУ Димитрівську батьківську суботу, 2 листопада 2019 року, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері була відслужена Божественна літургія, після закінчення якої був звершений Парастас за спочилими православними християнами та воїнами.
Богослужіння звершив проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, у співслужінні духівника завідувача заочним відділенням та архімандрита Маркела (Павука), проректора з навчально-методичної роботи архімандрита Філарета (Волошина); регента академічного хору архімандрита Романа (Подлубняка), завідувача Бібліотекою та Церковно-археологічним музеєм архімандрита Дамаскіна (Лебедя), викладачів ієромонаха Афанасія (Стрельцова) та ієромонаха Митрофана (Божка), а також студентів Київських духовних шкіл у священному сані.
За богослужінням молились викладачі, співробітники, студенти і вихованці Київської духовної академії і семінарії, парафіяни храму.
Богослужіння супроводжував хор Київських духовних шкіл під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкала).
Після заамвонної молитви єпископ Амвросій у спіслужінні академічного духовенства звершив заупокійний Парастас.
Напередодні увечері, в Академічному храмі було звершено заупокійне вечірнє богослужіння.
Історична довідка
Димитрівська батьківська поминальна субота встановлена з нагоди дня пам’яті святого Димитрія Солунського — покровителя воїнів.
Окрім того, восени 1380 року до цього додався ще один зміст: на Куликовому полі, захищаючи Вітчизну, війська благовірного князя Димитрія Донського здолали татаро-монгольське військо Мамая. Полягли тисячі русичів. Поховання та відспівування героїв тривало довго. Князь Димитрій Донський доклав усіх зусиль, щоб достойно вшанувати полеглих.
Тоді ж до молитов за спочилих предків додалась молитва за загиблими воїнами. Відтоді й пішла традиція на початку листопада, найближчої суботи до дня пам’яті святого Димитрія Солунського, особливою молитвою і поминанням вшановувати усіх воїнів, які поклали життя за ближніх на полі брані, всіх безвинно убієнних, а разом із ними – всіх від віку спочилих батьків, братів і сестер наших.
Традиція Димитрівської суботи притаманна лише на Русі – це благочестиве встановлення саме нашого народу. Офіційно була визнана у 1903 році.
Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, С. Грищук
