В Київських духовних школах молитовно зустріли Світле Христове Воскресіння

19.04.2020

Почати

19.04.2020 - 20:30

Кінець

19.04.2020 - 20:30

Категорії

Новини

У ніч з 18 на 19 квітня 2020 року, у свято Світлого Христового Воскресіння, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері були звершені Полунощниця, Пасхальна утреня та Божественна літургія святителя Іоанна Златоуста. Богослужіння звершувалось з дотриманням усіх вимог карантину.

 

Богослужіння у співслужінні академічного духовенства очолив духівник та завідувач заочним відділенням архімандрит Маркел (Павук).

 

Наприкінці Пасхальної утрені о. Маркел зачитав огласительне Слово на Святу Пасху святителя Іоанна Златоуста.

 

За Літургією на сугубій єктенії були виголошені прохання за позбавлення від інфекційної хвороби, за здоров’я медичних працівників, після чого було прочитана молитва під час згубної пошесті і смертоносної зарази.

 

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія зачитав завідувач бібліотеки та церковно-археологічним музеєм архімандрит Дамаскін (Лебедь).

 

Нагадаємо, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр привітав викладачів, співробітників та учнів Київських духовних шкіл з Пасхою Христовою.

 

Пасха Христова — торжество із торжеств. Про це говорить, зокрема, у своєму Слові св. Єпіфаній Кіпрський: «Свято Пасхи урочистіше від усіх свят: воно становить для всього світу торжество оновлення і спасіння. Це свято – глава і верх всіх свят…». Церква в священних піснеспівах називає Пасху великою, тою, яка відкриває нам райські двері, Неділею святою, світлим Христовим Воскресінням, закликає до її прославлення землю і небо, світ видимий і невидимий.

 

Крім історичного, Пасха має ще й есхатологічний зміст, тобто той, що стосується майбутнього віку. У Таїнстві Хрещення людина вмирає і воскресає разом з Христом для вічного життя, але ми бачимо, що все життя людини є ніби продовженням Хрещення: протягом життя ми щодня “вмираємо” в боротьбі з гріхом, а “остаточно” воскреснемо в День загального воскресіння, після якого смерті вже не буде. І ті з нас, хто буде з Христом в Його Царстві, стануть учасниками «весільного бенкету Христа і Його Церкви» – Пасхи, яка триватиме вічно.

 

Прес-служба КДА

 

3147

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ