Вихованці 1-го класу КДС відвідали Велику Лаврську дзвіницю, музеї Києво-Печерського заповідника та церкву Спаса на Берестові

07.10.2020

Почати

07.10.2020 - 23:30

Кінець

07.10.2020 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, 7 жовтня 2020 року, вихованці 1-го класу Київської духовної семінарії відвідали Велику Лаврську дзвіницю, церкву Спаса на Берестові та виставку раритетів зруйнованого Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Групу супроводжував класний наставник ієромонах Афанасій (Стрельцов).

 

Екскурсію для групи провели наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

 

Напочатку семінаристи піднялись на Велику Лаврську дзвіницю, побудовану у першій половині XVIII століття, яка завдяки своїй висоті 96 м довгий час була найвищою мурованою спорудою Східної Європи. Під час підйому на Дзвіницю вихованці дізналися про історію споруди та особливості її архітектурного стилю.

 

Далі група направилась до музею раритетів зруйнованого Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Тут семінаристи побачили близько 20 автентичних предметів XVIII-XIX століть, велику кількість предметів церковного начиння із золота і срібла, фрагменти Царських врат, шати ікон, оправи престолів, раки, богослужбовий одяг, які зберігались у стародавньому, побудованому в XI столітті і підірваному під час німецької окупації Успенському соборі.

 

Наостанок студенти відвідали унікальну пам’ятку архітектури ХI-ХІІ століття — церкву Спаса на Берестові, яка входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і внесена до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (з 1990 року). Вихованцям провели оглядову екскурсію храмом, розповіли про його історію та унікальні храмові фрески. Також семінаристи дізналися про розписи XVII сторіччя і віднайдені фрагменти фресок XII століття.

 

Прес-служба КДА / фото Т. Сєрських

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.

1285

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ