У свято Преображення Господнього єпископ Сильвестр взяв участь у богослужінні в Житомирській єпархії

19.08.2021

Почати

19.08.2021 - 23:30

Кінець

19.08.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У день свята Преображення Господнього, 19 серпня 2021 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення керуючого Житомирською єпархією, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр взяв участь у святковій Божественній літургії з нагоди престольного свята Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Житомир.

 

Божественну літургію звершили митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та єпископ Білогородський Сильвестр. Архіпастирям співслужили клірики собору та гості у священному сані.

 

Після читання Євангелія владика ректор звернувся до присутніх зі словом проповіді. Зокрема, Його Преосвященство зазначив:

 

«Апостоли в момент Преображення побачили Христа, Який розмовляє з пророками Мойсеєм та Іллею. Для чого це показано було апостолам? І чому саме ці пророки? Для розуміння цієї обставини давайте знову згадаємо євангельську розповідь, яка вже згадувався, — сповідання Петра при Кесарії Філіпповій. Перед сповіданням Петровим, Господь запитує учнів: «за кого люди вважають Мене, Сина Людського? Вони сказали: одні за Іоанна Хрестителя, другі за Іллю, інші ж за Ієремію, або за одного з пророків»(Мф. 16:13-14). Значить одні шанували Христа за Іллю, інші ж за Єремію або за одного з пророків. У старозавітні часи Мойсей та Ілля вважалися уособленням пророчого служіння — тих самих закону і пророків (Лк. 16:16), про які згадує Писання. І явлення їх перед Господом на Фаворі показує апостолам, що Христос, як і було сповідано Петром, не Ілля, не Іоанн, не Єремія, не Мойсей, ні навіть ангел, але Сам Бог!»

 

На завершення пропоповіді, єпископ Сильвестр зауважив:

 

«Апостоли на горі Фавор змогли побачити Преображення Христа, бо самі змінилися. І тому, щоб побачити святість, світло, благодать церковного життя крізь товщу зовнішнього, немічного, що переходить, потрібно самим почати змінюватися і «ходити в оновленому житті» (Рим. 6:4). Підійматися поступово до Бога, очищати розум і почуття, зміцнювати у добрих справах волю — ось шлях до нашого особистого преображення. І нехай на цьому шляху Господь позбавить нас «від усякого злого діла і збереже для Свого Небесного Царства» (2 Тим. 4:18), щоб і ми з сонмом апостолів і праведників віддали Йому славу, честь і поклоніння на віки вічні! Амінь».

 

Після відпусту відбувся чин славління і освячення винограду та інших плодів.

 

Нагадаємо, Божественну літургію в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері очолив завідувач заочним відділенням та духівник архімандрит Маркел (Павук) у співслужінні членів адміністрації, викладачів та співробітників Київських духовних шкіл.

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський

 

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1932

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ