Почати
11.10.2021 - 23:30
Кінець
11.10.2021 - 23:30
Категорії
НовиниЗ благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, з 8 по 11 жовтня 2021 року студенти І курсу магістратури КДА звершили паломництво до святинь Західної України. Групу супроводжував курсовий наставник професор митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви.
8-9 жовтня паломники відвідали Свято-Георгіївське подвір’я Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря Рівненської єпархії. Тут студенти молились за Всенічним бдінням та Божественною літургією у храмах обителі. Богослужіння очолив митрополит Климент. Після завершення богослужіння була звершена літія за упокій душі новопреставленного митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія.
Після цього 9 жовтня група побувала проїздом у Львові. Гостей зустріли керівник прес-служби Львівської єпархії ієромонах Іов (Ольшанський) та казначей єпархії протоієрей Михаїл Миньо, провели їм екскурсію та вручили пам’ятні подарунки. Після цього, митрополит Климент та студенти відвідали Свято-Георгіївський кафедральний собор, де вклонилися святиням, Свято-Воскресенський Новоафонський чоловічий монастир та ознайомилися з історичними пам’ятками міста.
Увечері того ж дня, паломники прибули на Закарпаття. Вранці 10-го жовтня студенти молились за Божественною літургією в Свято-Вознесенському Чумалівському жіночому монастирі, яке, з благословення керуючого Хустською єпархію митрополита Хустського і Виноградівського Марка, очолив митрополит Климент у співслужінні духовенства обителі.
Під час перебування у святій обителі матушка ігуменя Феодосія (Поп) розповіла студентам про історію монастиря, його храми, про засновників і відомих духівників, а також про святині, серед яких особливої уваги заслуговує чудотворна ікона Божої Матері «Сладкое Лобзание» або «Глікофуліса». Оригінал цієї ікони знаходиться на Афоні, а її копія була подарована у ХХ столітті архієпископу Савватію (Врабець), котрий, у свою чергу, подарував її схиігумені Марії (Рибар) в знак благословення для новоствореної Чумалівської обителі.
Далі паломники відвідали село Мала Уголька, де знаходяться мощі відомого сучасного святого — преподобного Іова Угольського. Студенти разом із курсовим наставником вклонились святим мощам подвижника і відслужили молебень перед ракою його святих мощей. Також під час перебування в обителі братія скита розповіли про житіє та подвиги преподобного Іова.
Після цього група направилась до Свято-Успенського Угольського жіночого монастиря в с. Угля, де помолились перед шанованими святинями обителі. Екскурсію монастирем для паломників провела настоятелька обителі ігуменя Сергія (Немеш). Владика звершив заупокійну літію на могилі колишньої настоятельки обителі схиігумені Єкатерини. Також студенти відвідали Свято-Миколаївський чоловічий монастир в селі Іза-Карпутлаш, де спочивають мощі преподобного Олексія Карпаторуського. У цій обителі він був ігуменом з 1921 року, після того як повернувся з концентраційного табору Талерхоф. Преподобного Олексія за його духовні подвиги по праву можна називати апостолом Карпатської Русі (Закарпаття). Його шанують не тільки в Закарпатті, а й на землях Словаччини, Румунії та Америки.
Останнім місцем паломницької поїздки на Закарпатті стало село Нанково на місце явлення Нанківського образу Пресвятої Богородиці, який є одним з найбільш шанованих на Закарпатті. Він був явлений у селі Нанково Хустського району у місцевості «Полянка» в 1690 році. Тут студенти вклонились помолились біля місця, де був явлений святий образ, скуштували воду з джерела, яке утворилось після явлення святого образу і отримали від настоятеля храму невеличкі іконки з чудотворним образом. Отець настоятель розповів студентам, що, на жаль, невідомо де зараз знаходиться оригінал Нанківської ікони. Нині в нанківській Свято-Духівській церкві зберігається список зі святої ікони, а на місці, де було явлення святого образу, забило джерело, де нині упорядковано колодязь. Вже більше трьох століть п’ють з криниці воду, яка вважається чудодійною.
11 жовтня, після Божественної літургії у Чумалівському Вознесенському жіночому монастирі, паломники направились в Мукачівську єпархію, де відвідали такі обителі: Іоанно-Богословський чоловічий монастир в с. Сільце Іршавського району, Іоанно-Предтеченський жіночий монастир в с. Дубрівка Хустського району, де вклонились чудотворній Іверській іконі Пресвятої Богородиці.
Студенти магістратури також відвідали древній Мукачівський Свято-Миколаївський та чоловічий Красногірський на честь Всіх Святих монастирі. Групу в монастирях в Мукачеві, з благословення митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора, супроводжував секретар єпархії протоієрей Віктор Місо. У древньому Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі паломників зустріла настоятелька обителі ігуменя Іларія (Січка). Архімандрит Тихон (Лютянський), священнослужитель обителі, розповів студентам про історію монастиря, його відомих священнослужителей та настоятельок. Також студенти вклонилися святиням обителі. Також під час відвідин монастиря митрополит Климент поспілкувався з почесною настоятелькою обителі ігуменею Єпистимією (Щербан).
У чоловічому Красногірському монастирі на честь Всіх Святих паломників зустрів намісник обителі архімандрит Іларій (Гаврилець). В монастирі студенти помолились та вклонились шанованим святиням монастиря.
Прес-служба КДА
