Ректор КДАіС відвідав «ОХМАТДИТ» та передав від Української Православної Церкви комп’ютерне медобладнання

15.11.2019

Почати

15.11.2019 - 21:30

Кінець

15.11.2019 - 21:30

Категорії

Новини

На запрошення адміністрації НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, 15 листопада 2019 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей відбулась офіційна передача вартісного комп’ютерного медобладнання, придбаного в результаті п’ятої щорічної акції «Мати життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам».

 

Українську Православну Церкву на зустрічі представляв ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, який з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія також удостоїв лікарів закладу орденів святителя Луки Кримського за труди на благо Святої Церкви та порятунок невинних дитячих життів. Владику ректора супроводжували настоятель столичного храму Єрусалимської ікони Божої Матері протоієрей Димитрій Гарчук та настоятель Храму Всіх Святих м. Києва протоієрей Олександр Барібан.

 

На зустрічі були присутні завідувачка відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей заслужений лікар України Орлова Тетяна Олександрівна, завідувачка «Кабінету комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Костюкова Дарія Миколаївна.

 

Благодійна акція «Мати життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам», в результаті якої було придбано комп’ютерне медичне обладнання вартістю у 55 000 гривень, а саме — програмно-апаратний комплекс серії BRAINTEST-24, проходила з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в період з 9 вересня до 8 листопада до Х Міжнародного дня передчасно народжених дітей, що відзначається світовою спільнотою 17 листопада.

 

Організаторами акції «Мати життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам» виступили дві столичні парафії — храму Єрусалимської ікони Божої Матері Голосіївського благочиння Південно-Східного Київського вікаріатства та храму Всіх Святих Кладовищенського благочиння Північного Київського вікаріатства. Свою посильну благодійну допомогу діткам парафіяни залишили в окремих скриньках для пожертв у згаданих храмах та перераховували на спеціальний рахунок, відкритий для проведення благодійної акції. Також у період проведення акції в храмі Всіх Святих відбувся благодійний ярмарок дітей недільної школи парафії, а в храмі Єрусалимської ікони Божої Матері проводилась благодійна акція з метою привернути увагу до питань екології та порятунку дитячих життів. У церковній лавці можна було придбати екосумки, кошти від продажу яких повністю перераховувались на рахунок для закупівлі обладнання для лікарні «ОХМАТДИТ».

 

Передчасно народжені діти потребують постійного моніторингу життєво важливих функцій організму. У відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Національної спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України завдяки благодійній акції, яка стала результатом паралельної донаторської доплмоги лікарні від двох столичних парафій та БФ «СВІЧАДО» відтепер діятиме передова сучасна діагностична технологія для лікування критично хворих немовлят, вага яких може бути менше 1 кг.

 

 

 

17 листопада у світі відзначається Міжнародний день передчасно народженої дитини. Він був заснований у 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми.

 

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, тобто в середньому це кожна 10-та дитина з народжуваних. Більше одного мільйона з цих дітей вмирають невдовзі після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або відчувають проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смертей новонароджених дітей у світі.

 

Останнім часом відзначається стабільне зростання народження дітей раніше від належного терміну. Щороку в нашій країні народжується близько 500 тис. дітей, 24 тис. з них з’являються на світ раніше визначеного терміну.

 

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський

1500

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ