Відбулась паломницька поїздка вихованців 4-го класу Семінарії до святинь Грузії

20.02.2019

Почати

20.02.2019 - 21:30

Кінець

20.02.2019 - 21:30

Категорії

Новини

З 14 по 19 лютого 2019 року, з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, вихованці 4-го класу Семінарії здійснили паломницьку поїздку до найбільш визначних святинь Грузії. Групу супроводжував класний наставник — архімандрит Феодосій (Марченко) та ієромонах Паїсій (Куліш).

 

У перший день паломництва група молилась за святковою Божественною літургією у день свята Стрітення Господнього, яку очолив Предстоятель Грузинської Православної Церкви Католикос-Патріарх усієї Грузії Ілія ІІ. Після Богослужіння паломники мали нагоду зустрітись з Патріархом та передати Його Святості і Блаженству подарунки та отримати благословення.

 

Цього ж дня паломницька група відвідала з екскурсією Тбілісі, під час якої дізнались про історію цього міста та мали змогу побувати у його визначних православних святинях: монастирському комплексі Самеба, храмі Сіоні з чудотворним хрестом просвітительки Грузії — святої рівноапостольної Ніни та чесною главою апостола Фоми, храмі Метехі, біля місця убивства 100 000 мучеників, в якому знаходяться мощі преподобної Шушанік, піднятися на гору Мтацмінда до храму і джерела преподобного Давида Гареджійского, біля якого знаходиться цвинтар з похованням знаменитих людей і праведників: прав. Іллі Чавчавадзе, мч. Дімітрі Кіпіані, прав. Євфимія Такаішвілі, Олександра Грибоєдова та ін.

 

Також під час паломництва вихованці мали можливість побувати в знаменитому місті Боржомі, а також в навколишніх монастирях і храмах, серед яких давній Свято-Георгіївський жіночий монастир. В околицях Боржомі студенти відвідали монастир, в якому знаходяться святині, що належали відомому сучасному святому Грузинської Церкви — преподобному Гавриїлу Ургебадзе.

 

16 лютого, під час відвідин святинь та визначних місць давньої Іверії, паломницька група була запрошена на фестиваль грузинського танцю, наприкінці якого студенти виступили перед глядачами зі своїм пісенним репертуаром і обмінялися пам’ятними подарунками з організаторами фестивалю.

 

Цього ж дня була здійснена поїздка в монастир 13 ассірійських отців — просвітителів Грузії, в якому студенти поспілкувалися з відомим в Грузії та в інших країнах виконавцем піснеспівів арамейською мовою — схиархімандритом Серафимом (Біт-Харібі), від якого київські паломники почули багато корисних настанов та повчань.

 

Недільний день 17 лютого паломницька група провела в жіночому монастирі Бодб, в якому  знаходяться мощі святої рівноапостольної Ніни. Викладачі та студенти відвідали чудотворне джерело біля підніжжя гори. На зворотному шляху відвідали пустельний монастир прп. Давида Гареджійского, одного з 13 ассірійських отців.

 

Знаковим було відвідання Тбіліської духовної академії і семінарії, де паломники почули від керівництва навчального закладу історію становлення духовної освіти в минулому і на сучасному етапі, організацію навчального процесу, умови побуту і проживання вихованців духовних шкіл. Була організована зустріч зі студентами, під час якої вихованці двох духовних навчальних закладів познайомилися і неформально поспілкувалися. Наприкінці зустрічі було зроблено пам’ятне фото і традиційний обмін подарунками. Студенти Тбіліської семінарії також виявили бажання здійснити паломницьку поїздку по святих місцях України.

 

Цього ж дня студенти відвідали визначну святиню Грузії — монастир Светіцховелі, в соборі якого вклонилися місцю, де знаходиться Хітон Господній і одежа пророка Іллі. Далі були відвідини монастиря Самтавро, на території якого колись жила рівноапостольна Ніна. У храмі монастиря була можливість прикластися до мощей святих царів Міріана та Нани, а також преподобного Гавриїла Ургебадзе. Далі паломники відвідали монастир прп. Шио Мгвімського, одного з 13 ассірійських отців. Студенти мали можливість побувати в печері, в якій ніс свій подвиг святий Шио і прикластися до його чудотворних мощей. Після цього група вирушила в монастир Джварі, який відомий тим, що саме на цьому місці свята Ніна встановила один з декількох хрестів, які також були поставлені і в інших куточках Грузії. З цього місця паломникам було відкрито панорамний вид на Мцхету і місце злиття річок Арагві та Кури.

 

Останній день перебування у Грузії був присвячений прогулянці по столиці, під час якої студенти відвідали різні храми і місцеві визначні пам’ятки, музеї, а також поспілкувалися з місцевими жителями.

 

Прес-служба КДА

1495

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ