В Київських духовних школах звершено чернечий постриг студента магістратури

11.04.2019

Почати

11.04.2019 - 20:30

Кінець

Категорії

Новини

У четвер п’ятої седмиці Великого посту, 11 квітня 2019 року, у печерному храмі на честь преподобного Феодосія Печерського, що у Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив чернечий постриг над студентом ІІ курсу Магістратури КДА Юрієм Завадським.

 

За богослужінням молились адміністрація, викладачі, студенти, вихованці Київських духовних шкіл, а також рідні та близькі студента Магістратури.

 

У постризі чернець отримав ім’я Мелетій, на честь ректора Київської духовної академії святителя Мелетія (Леонтовича), архієпископа Харківського (дні пам’яті: 12 лютого та 1 березня).

 

Духовним восприємником новопостриженого монаха став духівник КДА, завідувач сектором заочного відділення архімандрит Маркел (Павук).

 

Після постригу владика ректор привітав ченця Мелетія з постригом, звернувся зі словом настанови та закликав зберігати вірність Церкві Христовій та бути в єдності з Нею.

 

Після цього присутні привітали монаха Мелетія з чернечим постригом.

 

За традицією Київських духовних шкіл, новопострижений чернець буде молитись протягом трьох днів в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

 

Нагадаємо, 24 грудня 2018 року, у Дальніх печерах (Феодосієвих) Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври був звершений чернечий постриг над студентом І курсу Магістратури Київської духовної академії Богданом Мосуновим, який у постризі отримав ім’я Рафаїл, на честь святителя Рафаїла (Хававіні), єпископа Бруклінського. Постриг звершив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

 

Історична довідка про святителя Мелетія, архієпископа Харківського

 

Мелетій (Леонтович, 1784 — 1840), архієпископ Харківський, святитель. Пам’ять 12 лютого та 1 березня.

 

Народився 6 листопада 1784 року у селі Старі Сенжари Полтавської губернії в сім’ї купця Іоанна Леонтовича.

 

У 1808 році Михайло Леонтович успішно закінчив Катеринославську духовну семінарію і як кращий учень був направлений архієпископом Платоном в Петербурзьку духовну академію. У 1814 році, після закінчення академії зі ступенем магістра богослов’я, був залишений в ній ад’юнкт-професором грецької мови.

 

11 березня 1817 року Михайла Леонтовича призначили секретарем заснованого при академії будівельного комітету, а 30 липня цього ж року на посаді інспектора перевели до Київської духовної семінарії, де пізніше він став професором церковної історії та грецької мови.

 

28 вересня 1819 року – перший інспектор Київської духовної академії.

 

11 лютого 1820 року напередодні дня пам’яті святителя Мелетія Антіохійського, Михайла постригли в ченці. Постриг здійснив митрополит Євгеній (Болховітінов). 22 лютого його висвятили в сан ієродиякона, а 25 лютого – в сан ієромонаха.

 

З 1821 року архімандрит Мелетій (Леонтович) – ректор Могилянської духовної семінарії, з 1823 року – Псковської, а з 1824 року – знову Могилянської семінарії. У тому ж році він призначається ректором Київської духовної академії.

 

21 жовтня 1824 року – відбулась архієрейська хіротонія в єпископа Чигиринського, вікарія Київської єпархії. Архіпастиря призначено настоятелем Київського Золотоверхого Михайлівського монастиря.

 

21 квітня 1828 року єпископ Мелетій був переведений на самостійну Пермську кафедру. Тут він написав «Ставленицький катехізис» для підготовки кандидатів у священство.

 

18 червня 1831 року переведений на Іркутську кафедру. 

 

Під час перебування в Іркутській єпархії святителя Мелетія була заснована алтайська духовна місія.

 

У 1835 році – переведений до Харкова.

 

Відійшов до Бога святитель в ніч на 29 лютого 1840 року.

 

Причислений до лику святих Руської Православної Церкви у 1948 році.

 

Автор багатьох праць та публікацій.

 

21 лютого 1978 року Священним Синодом Руської Православної Церкви ухвалено службу і акафіст святителю Мелетію Харківському.

 

Прес-служба КДА

1637

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ