Неділя друга Великого посту. Пам’ять Собору всіх преподобних отців Києво-Печерських

24.03.2019

Почати

24.03.2019 - 21:30

Кінець

24.03.2019 - 21:30

Категорії

Новини

Вранці, 24 березня 2019 року, у Неділю другу Великого посту, день пам’яті Собору всіх преподобних отців Києво-Печерських та святителя Григорія Палами, у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена святкова Божественна літургія святителя Василія Великого.

 

Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Його Блаженству співслужили: намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт; архієпископ Гурій (Кузьменко); архієпископ Роменський і Буринський Іосиф; архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський Никодим; архієпископ Львівський і Галицький Філарет; вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій; архієпископ Конотопський і Глухівський Роман; архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент; вікарій Київської Митрополії архієпископ Фастівський Даміан; вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Миколай; вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор; ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія обителі та гості у священному сані.

 

За богослужінням молились викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, багаточисельні віряни Української Православної Церкви.

 

Богослужбові піснеспіви виконували митрополичі хори та академічний хор під управлінням архімандрита Романа (Підлубняка).

 

З нагоди свята, на Малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій удостоїв богослужбових нагород братію Лаври у священному сані.

 

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до присутніх з Первосвятительським словом та привітав вірян з Неділею другою Великого посту і днем пам’яті всіх преподобних Печерських та святителя Григорія Палами.

 

За Літургією були виголошені особливі прохання та молитва за дітей, які страждають від аутизму та розладу аутистичного спектру, а також молитва за мир в Україні.

 

Після відпусту був відслужений чин славління Собору преподобних Києво-Печерським.

 

В Академічному храмі Божественну літургію очолив завідувач заочним сектором та духівник архімандрит Маркел (Павук) у співслужінні академічного духовенства.

 

За богослужінням співав академічний хор під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкала).

 

Пряма трансляція з Академічного храму велась на офіційній сторінці Київських духовних шкіл у мережі Facebook. Переглянути запис трансляції можна ТУТ.

 

Сьогодні початок Пасії з читанням акафіста Страстям Христовим в Академічному храмі о 15:45.

 

Прес-служба КДА

1357

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ