Почати
22.07.2019 - 20:30
Кінець
22.07.2019 - 20:30
Категорії
НовиниДо 170-річчя від дня народження та 25-річчя прославлення преподобного Гавриїла Афонського і Одеського чудотворця, 20 липня 2019 року на території колишнього Свято-Андріївського (афонського) подвір’я в Одесі відбулась Міжнародна науково-богословська конференція «Афонська спадщина і традиції ісихазму в історії та культурі України».
Організаторами конференції виступили одеський Свято-Іллінський чоловічий монастир, Міжнародний інститут афонської спадщини, музей «Християнська Одеса».
У роботі форуму взяли участь близько 50 вчених з 11 країн світу.
З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, з доповідями на конференції виступили: завідувач заочним сектором та академічний духівник доцент архімандрит Маркел (Павук): «Аскетичні погляди преподобного Іоанна Вишенського», викладач Семінарії архімандрит Феодосій (Марченко): «Образ ченця у творчій спадщині прп. Іоанна Вишенського» і аспірант КДА ієродиякон Анатолій (Чирченко): «Зв’язок прп. Паїсія Величковського з Київською духовною академією».
Пленарне засідання традиційно розпочалося з вітальних слів до учасників форуму. Були заслухані вітальні слова від Предстоятеля Української Православної Церкви, Предстоятеля Польської Православної Церкви, Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, екзарха Пресвятого Гробу Господнього на Кіпрі митрополита Вострського Тимофія, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела та інших високих гостей конференції.
Також було зачитано вітальне слово до організаторів та учасників форуму ректора Київських духовних шкіл. У вітальному слові владика ректор зауважив: «Свята Гора Афон — це особливе місце в історії всього православного світу, це дивовижне місце для кожного православного християнина. Протягом багатьох століть Свята Гора Афон є духовним центром, осередком православного чернецтва і чернечої традиції. Саме тому в усі часи і звідусіль в цей земний Уділ Пресвятої Богородиці стікається безліч бажаючих відчути дух безперервної молитви до Бога, особливого аскетизму і унікального чернечого життя, традиції якого вже понад тисячу років».
Характеризуючи роль преподобного Гавриїла Афонського для духовного життя Одещини, Його Преосвященство зазначив: «одним з яскравих афонських подвижників порівняно недавнього часу є преподобний Гавриїл Афонський. Будучи афонським ченцем, він відіграв велику роль в Південній Пальмірі. Завдяки йому Одеса і його жителі змогли доторкнутися не тільки до святинь Святої Гори, а й до її стародавніх чернечих традицій, культурою і, безсумнівно, молитвою. Все це відбилося на духовному житті мешканців міста, розвитку чернецтва в ньому і зміцнення духовних зв’язків з Афоном».
Також єпископ Сильвестр вказав на значення Київських духовних шкіл у вивченні спадщини Святої Гори: «Спадщина Святої Гори для України є дуже важливим і сьогодні проводиться велика робота в його вивченні. Втішає, що Київські духовні школи також причетні до цієї дослідницької роботи: викладачі і студенти виступають на наукових форумах, захищаються наукові роботи, щорічно здійснюються паломництва до земного Уділу Пресвятої Богородиці. Сподіваємося, що вивчення багатої спадщини Афона і його тисячолітньої традиції безперервної молитви сприяє духовному оновленню нашого народу і настанню довгоочікуваного миру в нашій багатостраждальній Україні».
Наостанок владика ректор побажав учасникам конференції продуктивної роботи, конструктивних дискусій, цікавих думок і активного діалогу.
Після закінчення пленарного засідання робота конференції продовжилася у п’яти секціях:
«Афон і Одеса: історичні та духовно-культурні зв’язки»;
«Афон в історії та духовно-культурній спадщині Центрально-Східної Європи»;
«Вплив Афону на писемність, літературну спадщину, богослов’я та мистецтво»;
«Праці, вчення та спадщина прп. Паїсія Величковського»;
«Традиції ісихазму, аскетики та православного чернецтва в Центрально-Східній Європі».
Очно та заочно у заході взяли участь вчені та богослови з України, Великобританї, Греції, Італії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Словаччини, США і Франції.
Прес-служба КДА / Міжнародний інститут афонської спадщини, Одеська єпархія
