Почати
28.08.2019 - 20:30
Кінець
28.08.2019 - 20:30
Категорії
НовиниУвечері, 28 серпня 2019 року, в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі було відслужена утреня з чином погребіння Плащаниці Пресвятої Богородиці.
Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні архієреїв УПЦ, духовенства обителі та гостей у священному сані.
Серед співслуживших Його Блаженству архієреїв був ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.
Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням архімандрита Романа (Подлубняка).
За богослужінням молились викладачі, студенти, вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни та паломники Лаври.
На утрені після читання шестопсалм‘я відбувся чин погребіння Плащаниці Богородиці.
Після Великого славослов’я навколо Успенського собору відбувся хресний хід з Плащаницею під поховальний спів «Святий Боже…».
В Академічному храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці богослужіння з чином погребіння Плащаниці Божої Матері очолив проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій у співслужінні академічного духовенства.
Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкала).
Чин погребіння Плащаниці – богослужбова особливість свята Успіння Пресвятої Богородиці. Це згадка про перенесення з Єрусалима Її Пречистого тіла та поховання апостолами його у Гефсиманії. Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Пресвятої Діви Марії всі апостоли, окрім Фоми, зібралися дивним чином в Єрусалимі, щоби попрощатися з Нею. Після успіння Богородиці вони перенесли Її тіло до Гефсиманії, де три дні перебували біля нього, співаючи псалми. Священне Передання зберегло розповідь про те, що тіло Богоматері не залишилось у гробі – Пресвята Богородиця в силу особливого місця серед усього Божого творіння була взята Своїм Сином на Небо не тільки душею, але й плоттю.
Успіння Пресвятої Богородиці є одним з головних Богородичних свят Православної Церкви. У сучасній практиці святкування Успіння часто зв’язується з чином Погребіння, яке має назву «Похвали, або священне послідування на святе Преставлення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії».
Чин Погребіння має ієрусалимське (гефсиманське) походження і є наслідуванням чину утрені Великої Суботи. Чин цей має давнє походження; в його основі лежать святкові приспіви до 17-ї кафізми (такі приспіви в XIV-XVI століттях виконувалися на багато свят, а пізніше вийшли з практики); до XIX століття в Єрусалимі ці приспіви були доповнені багатьма елементами, взятими зі служби Великої Суботи.
Прес-служба КДА / фото: С. Росоха, І. Ганусич
