Служіння ректора. Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа

15.02.2018

Почати

15.02.2018 - 21:30

Кінець

15.02.2018 - 21:30

Категорії

Новини

У день свята Стрітення Господа і Бога нашого Іісуса Христа та з нагоди 29-ї річниці виводу радянських військ з Республіки Афганістан, 15 лютого 2018 року, Преосвященнійший єпископ Білогородський Сильвестр, вікарій Київської Митрополії, ректор Київської духовної академії і семінарії, звершив Божественну літургію в Академічному храмі Воскресіння Христового у Києві (храм пам’яті загиблим і ветеранам Афганістану).

 

Його Преосвященству співслужили настоятель храму перший проректор КДАіС протоієрей Сергій Ющик, секретар Вченої ради КДА протоієрей Василій Яковчук, благочинний Академічного храму на честь Різдва Божої Матері архімандрит Пимен (Воят), а також клірики та гості у священному сані.

 

Після читання Святого Євангелія Його Преосвященство звернувся до вірян зі словами проповіді.

 

Під час Літургії архіпастир прочитав молитву про мир в Україні. За богослужінням Його Преосвященство звершив священницьку хіротонію над студентом ІІ курсу КДА дияконом Василем Левченко.

 

Після закінчення богослужіння владика Ректор звершив заупокійну літію за всіма спочилими в Афганістані воїнами-інтернаціоналістами біля пам’ятника Афганцям. Наостанок, архіпастир привітав прихожан зі святом та благословив усіх вірян.

 

Прес-служба КДА

Історична довідка

Парафіяльний храм поряд з територією Києво-Печерської Лаври, у Старій Печерській фортеці, був зведений у 1696-1698 рр. коштом відомого козацького воєначальника, київського полковника Костянтина Мокієвського. Спершу це був кам’яний одно-банний храм у формах українського бароко і до 1786 року церква підпорядковувалася Києво-Печерській лаврі, пізніше перейшла до єпархіального підпорядкування. Спочатку його прихожанами були головним чином лаврські селяни, міщани з Печерського містечка, торговці, які приїздили на ярмарки. Згодом коло прихожан розширилось за рахунок офіцерів різних рангів, оскільки поруч була цитадель Печерської фортеці, будинок київських генерал-губернаторів.

 

У 1706 році парафія церкви нараховувала близько 100 дворів. У першій половині XVIII століття, коли почалося будівництво Печерської фортеці, мешканців Печерського містечка виселили у нову слободу, утворену в районі сучасних вулиць Московської, Різницької та Рибальської. З того часу кількість парафіян невплинно знижувалася. У 1830 році їх було 3000 осіб, у 1864 році — близько 200 осіб. У 1860-х роках біля церкви був зведений будинок-готель для найбідніших прочан, які й склали парафію церкви.

 

У XVIII-XIX століттях церкву відвідувало чимало відомих людей: київські генерал-губернатори князі Д. Голіцин, М. Леонтьєв, військові губернатори М. Кутузов і О. Тормасов.

 

У 1860-1862 рр. було прибудовано дзвіницю, а також приміщення трапезної. На хорах було влаштовано теплу церкву на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Пізніше храм зробили п’яти-банним, але у процесі відбудови після пожежі 1884 р. повернулися до одно-банного вигляду. Периметр церковної садиби був обнесений стіною, до якої прилучалися житлові та службові споруди. У 1906 р. із західного боку зведено браму.

 

У листопаді 1920 року радянська влада зареєструвала церковну громаду Воскресенської церкви. Пізніше церкву було передано синодальній громаді, а згодом і зовсім зачинено та використовували як архівосховище, згодом – приміщення реставраційних майстерень. У 1978-1985 рр. проведено реставрацію з відновленням автентичних архітектурних форм. Збережено й реставровано старі розписи в інтер’єрі.

 

У 1991 році храм відновив діяльність і був переданий громаді УПЦ, що складалася з сімей загиблих та ветеранів війни в Афганістані. Матері воїнів, які загинули під час військових дій Радянського Союзу у Афганістані, доклали чимало зусиль для відновлення діяльності та реставрації храму, через що церква має неофіційну назву «Афганська». При храмі духовно окормляється громада воїнів-ветеранів Афганістану. У сквері біля церкви в 1994 році встановлено пам’ятник воїнам-афганцям.

 

25 серпня 2012 року, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (журнал №82) храм Воскресіння Христового у Києві (храм пам’яті загиблим і ветеранам Афганістану) з прилеглими будівлями переданий у розпорядження Київської духовної академії.

 

При храмі діє Недільна школа для дорослих і дітей.

 

За матеріалами сайту Воскресенської парафії: http://voskres-pechersk.church.ua/main-page/

915

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ